Muži jsou na vítězné vlně.

Vedoucí Krnov neměl šanci, Šumperku nasázeli 114 bodů

Basketbalisté Žďáru zapsali třetí a čtvrtou výhru v řadě. Druholigový tým měl z duelů s prvním Krnovem a devátým Šumperkem velký respekt. Zvládl je ale na výbornou a nadále stoupá tabulkou. „Měli jsme zdravotní problémy, polovina týmu brala antibiotika nebo se potýkala s virózou, takže nás na trénincích bylo za posledních 14 dnů jen pár. O to víc si vážím obou výher a přístupu všech kluků, kteří předvedli hezký basket,“ těšilo trenéra Petra Šilharta.

ŽĎÁR N. S. – KRNOV 82:59
Lídr souteže přijel na Bouchalky bez dvou klíčových hráčů a na jeho hře to bylo v průběhu utkání znát. Domácí naopak posílil zkušený křídelník Ivan Šafránek, jenž se vrátil ze žďárské rezervy a velký vliv na tým měl i rozehrávač Martin Strážnický, jenž si oblékl žďárský dres po dvouměsíční odmlce. Po zranění Vavřínka v průběhu druhé čtvrtiny to byl právě on, kdo nastartoval hru domácích jedenácti body v řadě. Během 12. až 17. minuty stihl nasázet tři trojky a Žďár vedl 34:24. Krnov se ale do přestávky dotáhl na 38:32.

Vstup do druhé půle patřil opět domácím, jenž po čtvrté trojce Strážnického odskočili na 46:32. Zbytek utkání už byl ve žďárské režii. „Nad Krnovem jsme měli výškovou převahu, čehož jsme dokázali velmi dobře využívat. Po zdvojeních jsme vyhazovali míče na perimetr a trestali z dálky. Pochválit musím Strážnického. Po zranění Vavřínka byl naším jediným rozehrávačem a prokázal, proč se mu teď v první lize daří. Výhru nepřeceňujeme, Krnov nepřijel kompletní, venkovní zápas bude o něčem jiném,“ uvědomoval si trenér Petr Šilhart.

Body: Bubák 20, Strážnický 20, Šafránek 12, Ondráček 8, Pospíšil 8, Růžička 7, Stoček 4, Malec 3, Kazda, Vavřínek. Fauly: 23:21. Trestné hody: 17/9 – 28/18. Trojky: 5:7. Po čtvrtinách: 19:22, 38:32, 58:47.

ŽĎÁR N. S. – ŠUMPERK 114:84
To Šumperk přijel kompletní a od prvních minut ukazoval, proč o den dříve vyhrál v Podolí. Největší zbraní hostí byl vysoký Kresta, ale problémy dělali nezvykle průchozí obraně domácích i ostatní hráči. Pod Zelenou horou se hrál vůbec ofenzivní festival, o čemž svědčí poločas 53:52.

V úvodu druhého exceloval Šafránek, za čtyři minuty pomohl 10 body k trháku 67:56, a když se střelecky chytl i uzdravený trojkař Seidler, nebylo o vítězi pochyb.

„Před zápasem se nám vrátili uzdravení Seidler, Socha a Zezula, chyběl nám naopak Vavřínek. Klíčoví hráči hostů už mají svůj věk, chtěli jsme proto hrát v plné sestavě co nejrychleji. Ve druhém poločase se ukázalo, že zvolená taktika byla správná. Šumperk odpadl, my protočili všech dvanáct hráčů a dohráli jsme to s chutí,“ pochvaloval si Šilhart 114 vstřelených bodů. Na populární stovku čekali žďárští fanoušci od 15. března 2015, kdy jejich oblíbenci smetli tehdy sestupující Kroměříž 113:41.

Body: Strážnický 24, Bubák 23, Seidler 17, Šafránek 17, Pospíšil 7, Zezula 7, Malec 6, Ondráček 5, Růžička 5, Kazda 3, Stoček, Socha. Fauly: 23:26. Trestné hody: 23/17 – 30/18. Trojky: 11:4. Po čtvrtinách: 25:19, 53:52, 86:68.

Další výsledky 10. a 11. kola: VŠB Ostrava – Lipník 77:54, Hladnov – Val. Meziříčí 82:77, Karviná – SA Brno 97:78, Podolí – Šumperk 69:80, VŠB Ostrava – Val. Meziříčí 68:63, Hladnov – Lipník 88:62, Karviná – Černá Pole 86:70, Podolí – Krnov 108:61.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.