Muži doma porazili oba soupeře

Povedenou premiéru před vlastními fanoušky mají za sebou druholigoví Vlci. V hale 2. základní školy porazili ambiciózní Karvinou i oslabenou VŠB Ostrava. „Díky reakci Karviné na náš blížící se zápas jsem kluky ani nemusel nijak zvlášť motivovat. Hráči se po nepovedeném úvodu ročníku vrátili k tomu, co umí a výsledkem byl z obou stran zajímavý basket, v němž jsme kromě úvodních pěti minut byli o kousek lepší. Pro naše sebevědomí šlo o hrozně důležité vítězství, které jsme v neděli přes už ne tak povedený výkon potvrdili,“ zamyslel se po nedělní výhře 74:60 trenér Petr Šilhart.

Muži díky dvěma vítězstvím nechali zapomenout na nemastné výkony z prvního výjezdu sezony. Po 4. kole jsou na děleném 4. až 9. místě. Doma se představí už ve středu 30. října, kdy v rámci 2. kola Českého poháru přivítají prvoligovou Opavu B. Utkání v hale na 2. ZŠ začíná v 17.30. Náročný týden zakončí výjezdem do Kroměříže a Valašského Meziříčí, jež zatím jako jediné neokusilo hořkost porážky.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – TJ SOKOL KARVINÁ 81:73
Body:
Bubák 23, Benda 22, Seidler 10, Vavřínek 10, Ondráček 7, Vencálek 3, Pospíšil 2, Stoček 2, Zezula 2, Králíček, Lacina, Šorf. Fauly: 22:14. Trestné hody: 19/15 – 24/18. Trojky: 8:5. Po čtvrtinách: 15:16, 38:34, 56:55.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – VSK VŠB OSTRAVA 74:60
Body:
Bubák 20, Stoček 16, Vavřínek 8, Benda 6, Seidler 5, Králíček 4, Ondráček 4, Vencálek 4, Pospíšil 3, Šorf 2, Zezula 2, Lacina. Fauly: 19:16. Trestné hody: 14/10 – 14/7. Trojky: 4:9. Po čtvrtinách: 19:17, 38:36, 53:45.