Muži A - Žďárští Vlci přestříleli Liberec

Žďárští Vlci přestříleli Liberec

Basketbalisté přestříleli Liberec. Finále mohou rozhodnout už v sobotu

Žďár nad Sázavou – Úvodní finále play-off nabídlo v hale na Bouchalkách všechno to, co si mohl náročný fanoušek přát. Druholigový basketbal nejvyšší úrovně přitáhl na tribuny 150 diváků, kteří viděli vynikající výkon žďárských Vlků. Ti porazili Liberec 89:77 a ujali se vedení 1:0 na zápasy. Série, která se hraje na dva vítězné duely, se v sobotu přesune na sever Čech (utkání začíná v 16.00), případný třetí duel by se hrál v úterý 1. května od 10.00 ve městě pod Santiniho Zelenou horou.

„Odehráli jsme nadstandardní utkání, k čemuž velkou měrou přispěl i velmi kvalitní soupeř. Výhry si hrozně vážíme, ale je teprve první a my dobře víme, že potřebujeme k postupu dvě,“ nepřeceňuje první krok trenér Žďáru Petr Šilhart.

„Od začátku nám skvěle fungoval útok, ale v obraně jsme se proti neznámému soupeři trochu hledali. Věděli jsme, co bude Liberec zhruba hrát, ale padalo to oběma stranám. Byl to ofenzivní festival, který musel diváky bavit, nás trenéry už ale tolik ne. Ke konci druhé čtvrtiny jsme proto udělali nějaké změny a ukázalo se, že by to mohla být správná cesta,“ těší asistenta trenéra Tomáše Roseckého.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – BA LYNX LIBEREC 89:77

Body: Bubák 20, Šafránek 15, Vencálek 12, Seidler 11, Pospíšil 7, Strážnický 7, Ondráček 6, Vavřínek 6, Veselý 4, Malec 1, Růžička, Zezula.

Po čtvrtinách: 25:20, 49:41, 70:64.
Stav série: 1:0.