Muži A - Vlci překonali první překážku. Jsou v semifinále

Vlci překonali první překážku. Jsou v semifinále

Basketbalisté Žďáru vyřadili po dvou výhrách Hladnov. V dubnu vyzvou Valašské Meziříčí

Ostrava, Žďár nad Sázavou – Vstup do play-off zvládli na výbornou. Basketbalisté Žďáru nad Sázavou vyhráli oba čtvrtfinálové zápasy, ostravský Hladnov v součtu porazili 180:123 a suverénně postoupili do semifinále. Na vítěze základní části čeká Valašské Meziříčí (6. po zákl. části), které zaskočilo třetí Podolí. Druhou dvojici tvoří Krnov (2.) s Karvinou (5.). „Na Hladnov jsme byli připraveni, věděli jsme, kde je jeho síla. O výsledku rozhodl už první zápas, po výhře v Ostravě o 27 bodů už Hladnov přijel utkání do Žďáru pouze odehrát. Dvojzápas mohl být mnohem vyrovnanější, ale Slezané postrádali několik zraněných hráčů, zatímco my jsme byli poprvé v sezoně v nejsilnější sestavě,“ řekl po postupu trenér Vlků Petr Šilhart.

Vyřazovací boje pokračují 14. a 15. dubna. Žďár bude mít opět výhodu odvety v hale na Bouchalkách, kde v únoru porazil Valašské Meziříčí 82:59, v listopadu uspěl na hřišti soupeře 72:65. Nedělní semifinálový mač začíná v 9 hodin.

HLADNOV – BK VLCI ŽĎÁR N. S.  62 : 89
Body: Stehlík 27, Gerych 15, Giecek 7, … – Bubák 21, Seidler 17, Šafránek 12, Vavřínek 12, Vencálek 10, Ondráček 7, Strážnický 6, Malec 2, Růžička 2, Pospíšil, Zezula. Fauly: 21:26. Trestné hody: 28/17 – 25/16. Trojky: 5:7. Po čtvrtinách: 14:17, 30:41, 48:62.

Základní stavební kámen k vysokému vítězství položili Vlci už před zápasem, na který odjeli v nejsilnějším složení. „Měli jsme k dispozici jedenáct hladových Vlků, kluky jsme rychle točili, což bylo klíčové. Domácím chyběla řada hráčů, postupně jim ubývaly síly,“ vysvětloval Šilhart vysoké vítězství.

To se začalo rodit už v první čtvrtině. Žďár vstoupil do zápasu koncentrovaně a proti zónové obraně si trpělivou hrou vypracoval náskok 6:12. Hladnov se v úvodu střelecky hledal, ale na konci první desetiminutovky se začal trefovat a snížil na 14:17.

Žádné drama ale vítězové základní části nepřipustili. Vlci dobře bránili, podnikali rychlé brejky a v postupném útoku putoval míč rychle z ruky. V poločase vedl tým z Vysočiny 41:30.

Hladnovský prapor se sice opět snažil držet kanonýr Jan Stehlík, na smečku Vlků však sám nestačil. „Sice dal 27 bodů, ale basket jsme mu hodně otrávili, což byl náš cíl. Bránili jsme ho po celém hřišti, střídali se na něm čtyři hráči a každý odvedl velký kus práce,“ chválil Šilhart.

V poslední čtvrtině už bylo jasně znát, kdo je na hřišti pánem. Žďár pokračoval v nastoleném trendu a vybudoval si do odvety náskok 27 bodů.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – HLADNOV  91 : 61
Body: Strážnický 27, Seidler 17, Bubák 10, Ondráček 8, Pospíšil 7, Vavřínek 7, Vencálek 6, Zezula 3, Malec 2, Šafránek 2, Veselý 2, Růžička – Stehlík 29, Gerych 8, Kovalčík 8... Fauly: 15:12. Trestné hody: 7/5 – 15/10. Trojky: 12:3. Po čtvrtinách: 19:19, 39:35, 69:46.

Žďár v úvodu svého soupeře, který přijel s minimem hráčů, podcenil. V první čtvrtině celou dobu prohrával, vyrovnání se dočkal až na jejím konci. „Dělali jsme laciné chyby, byli jsme nekoncentrovaní. Podobně jsme na tom byli i ve druhé periodě. Zlom nastal až ve druhé půli,“ uvedl Šilhart.

Proti stále víc a víc unavenějšímu Hladnovu skóre po přestávce rychle narůstalo, k čemuž pěti trojkami přispěli Strážnický i Seidler. Výsledné skóre se nakonec zastavilo na třicetibodovém rozdílu. „Žďár vyhrál zaslouženě, gratuluji mu k postupu. Celé čtvrtfinále se rozhodlo vlastně už před zápasy, protože my měli z 19 hráčů, co je na soupisce, k dispozici jen osm a v odvetě pouze šest,“ poznamenal trenér Ostravy Jan Stehlík starší.

Další čtvrtfinálové výsledky, součty: Krnov – VŠB Ostrava 163:149, Podolí – Val. Meziříčí 120:129, Černá Pole – Karviná 176:141.

Dvojice pro semifinále (14. a 15. dubna): Žďár n. S. – Val. Meziříčí, Krnov – Karviná.