Muži A - Vlci padli na Vyšehradě. V baráži musí zabrat

Vlci padli na Vyšehradě. V baráži musí zabrat

Šilhart: Dostali jsme facku a teď je jen na nás, jak se s ní vypořádáme

JIŘÍ BUBÁK

Žďár nad Sázavou – Vstup do baráže o první ligu mužů basketbalistům Žďáru nevyšel. Na hřišti Sokola Vyšehrad padli 83:67. Šlo o zcela zasloužený výsledek. „Nevypořádali jsme se s agresivitou domácích, to je celé. Během sezony jsme podobný zápas neodehráli možná ani jeden, vezli jsme se na vítězné vlně, vše šlo až do teď moc hladce. Na Vyšehradě jsme dostali facku a teď je jen na nás, jak se s ní vypořádáme. Musíme se vrátit k poctivému týmovému pojetí s koncentrací na hru, nic pro nás nekončí, šlo jen o první krok,“ vypočítává trenér Petr Šilhart. Vyšehrad si svůj druhý domácí duel s Olomoucí přesunul na středu 9. května.

V sobotu se Žďár představí právě v Olomouci, kde vyzve tamní Univerzitu Palackého. Závěr baráže, z níž postoupí dva nejlepší celky do první ligy, odehrají Vlci 19. a 20. května v domácí hale na Bouchalkách.

SOKOL VYŠEHRAD – BK VLCI ŽĎÁR N. S. 83:67

V tradiční menší vyšehradské hale vyšel začátek Žďáru, který vedl 6:12. Domácí v úvodu kupili fauly a posílali Vlky na čáru trestného hodu. Obraz hry se ale následně zcela překlopil na domácí stranu, kteří šňůrou 10:0 předznamenali vývoj první půle.

Ve druhé čtvrtině se Žďárští marně rozbíjeli o defenzivu domácích a Sokol je za to několikrát potrestal z rychlého protiútoku. „Hráli jsme moc zbrkle, nevěděli jsme o sobě, míč nešel z ruky. Vyšehrad působil na konci druhé čtvrtiny velmi sebejistě, měl všechny odražené míče,“ popisuje Šilhart, jehož tým v kabině řešil co s mankem 43:28.

Po přestávce se Žďáru zlepšila střelba z dálky, pomáhal si lepší spoluprací, ale v obraně se mu rozjetý Vyšehrad přibrzdit nedařilo. Když už se dotáhl na deset bodů, vždy přišla nějaká chyba. „Občas jsme v tom byli i trochu nevinně, nicméně rozhodčí jsou na hřišti pány a kluci s nimi nemají diskutovat. Vztek musíme ventilovat jinde,“ podotýká kouč. S druhým poločasem už byl výrazně spokojenější. „Hrál se vyrovnaný basket, je škoda, že jsme Vyšehrad nedostali pod větší výsledkový tlak. Stínem na utkání je zranění Šafránka.“

Body: Bubák 19, Strážnický 14, Seidler 11, Vavřínek 7, Pospíšil 6, Zezula 6, Šafránek 2, Vencálek 2, Malec, Růžička, Veselý. Fauly: 21:27. Trestné hody: 25/17. Trojky: 4. Po čtvrtinách: 18:15, 43:28, 62:52.