Muži A - Vítězná série mužů skončila

Vítězná série mužů skončila

K posledním dvěma utkáním základní části II. ligy mužů odjížděl A-tým jako jistý vítěz skupiny C bez čtyř hráčů ze základní rotace. Cílem bylo toto postavení v tabulce potvrdit, což se podařilo jen v jednom utkání. Série 14 výher v řadě se přetrhla až ve druhém Krnově. Přesto byl trenér Petr Šilhart s výkonem hráčů spokojen.

ŠUMPERK – BK VLCI ŽĎÁR N. S. 60:76
Body: Seidler 24, Vavřínek 10, Růžička 10, Pospíšil 10, Ondráček 8, Veselý 8, Zezula 3, Malec 2, Stoček 1.

Šumperk má ve svých řadách pro ně klíčového hráče na postu pivota a to 208 cm vysokého matadora Krestu. Našim cílem bylo nedovolit jednoduchou hru právě přes tohoto pivota. Domácí na nás nestačili v nasazení již od prvního rozskoku a rychlost Žďáru jim činila značné problémy. Nám se dařilo držet vysoké tempo hry po celé utkání, využívali jsme rychlý protiútok. V obraně se nám podařilo i díky střídání eliminovat hru Kresty. Díky těmto skutečnostem jsme oslabili celou hru Šumperka a zaslouženě jsme v utkání zvítězili.

BK KRNOV – BK VLCI ŽĎÁR N. S. 97:81
Body:  Seidler 41, Vavřínek 14, Ondráček 7, Stoček 6, Malec 5, Pospíšil 4, Růžička 2, Veselý 2.

K nedělnímu utkání jsme netradičně nastoupili až v 16 hodin. Cílem bylo opět odehrát pěkné utkání a navázat na šňůru 14 výher. Bohužel vstup do utkání měli lepší hráči Krnova a ve 4. minutě již vedli 11:3. Poté, ale zavelel ke korekci skóre trojkař Michal Seidler a svými 16 body v řadě a díky zlepšené obraně se hra vyrovnala a první čtvrtina skončila smírem 25:25. Do další části utkání vstoupili domácí přeci jenom s větším odhodláním a bojovností a pomalu si opět začali vytvářet bodový náskok. Využívali naší nepozornosti a náskok si povětšinou tvořili díky rychlým protiútokům.

Ke konci utkání jsme již zkoušeli jiné možnosti útočného i obranného systému tak, jako bychom hráli přípravné utkání na play-off. Což ovlivnilo i náš negativní střelecký potenciál či laciné koše soupeře. Přesto jsme s předvedenou hrou spokojeni. Je dobré, že se na další část sezony střelecky opět ukázal Michal Seidler, který nasázel úctyhodných 41 bodů.