Muži A venku bodovali díky obratu v Kutné Hoře

Muži A venku bodovali díky obratu v Kutné Hoře

Basketbalisté Žďáru odehráli ve 3. a 4. kole druhé ligy mužů – skupině B dva podobné venkovní zápasy, které se rozhodovaly v koncovkách. „Jedna nám nevyšla, druhá ano. Výhra z cizí palubovky se počítá, navíc jsme v obou duelech ztráceli už deset bodů, bojovnosti v závěru si vážím. Obecně je skupina B, do níž jsme se po letech vrátili, velmi vyrovnaná. Podle dosavadních výsledků se zdá, že každý může porazit každého. Pro nás bude důležité zvládnout nadcházející čtyři domácí zápasy,“ zamýšlí se kouč žďárských Vlků Petr Šilhart.

V hale na Bouchalkách se jeho tým představí 3. a 4. listopadu. V sobotu vyzve Brandýs nad Labem (18.00) a o den později netradičně už od 9 hodin Mladou Boleslav. Ještě před těmito zápasy si Vlci „zpestří“ program 4. kolem Českého poháru. Ve středu 31. října nastoupí v Holicích.

PODĚBRADY - ŽĎÁR N. S. 77:69
Body:
Pospíšil 18, Vavřínek 17, Rosecký 16, Ondráček 9, Vencálek 7, Stoček 2, Králíček, Mazourek, Růžička, Zezula. Fauly: 14:24. Trestné hody: 26/16 - 13/11. Trojky: 5:4. Po čtvrtinách: 18:17, 37:37, 58:49.

Vlci odjeli na zápas do Sadské, kde bylo skóre vyrovnané až do třetí čtvrtiny. „Prakticky celé utkání jsme špatně řešili clonu na hráče s míčem, vázla nám komunikace,“ přiznává kouč Šilhart. Poděbrady toho dokonale využívaly a jejich rychlým a důrazným podkošovým hráčům naskakovaly body. V útoku hosty srážela špatná zakončení. „Nedávali jsme jednoduché koše, tento problém se nám neustále opakuje. Když se k tomu přidá i bídná střelba z dálky, máme to hrozně těžké,“ uvědomuje si trenér, jenž doufá v brzké uzdravení střelce Seidlera.

Výhra přesto nebyla daleko. „V závěru jsme se dotáhli. V poslední minutě jsme se uchýlili k taktickým faulům. Stihli jsme jich osm, domácí po nich dali jen šest trestných hodů, ale my se v útoku bohužel příliš neprosazovali,“ mrzí Šilharta.

Radost mu udělal návrat Pospíšila do sestavy, který se hned stal nejlepším střelcem týmu. „Vážím si jeho přístupu. Radek se vrátil z ciziny, do toho měl nemocnou rodinu, ale na oba zápasy odjel a velmi nám pomohl.“

KUTNÁ HORA - ŽĎÁR N. S. 65:67
Body:
Vavřínek 22, Rosecký 15, Pospíšil 11, Stoček 7, Ondráček 5, Vencálek 5, Zezula 2, Králíček, Mazourek, Růžička. Fauly: 18:24. Trestné hody: 25/15 - 15/13. Trojky: 4:4. Po čtvrtinách: 16:16, 37:27, 46:41.

Vyrovnané skóre se začalo překlápět na domácí stranu ve druhé čtvrtině, kdy Kutná Hora těžila z útočného doskoku. „Rozehrál se jim pivot Kocourek, opět jsme nedali pár snadných košů a rázem to bylo o deset,“ popisuje Šilhart.

Vlci začali po přestávce stahovat, v 35. minutě šli do vedení a v čase 38:05 už vedli o 6 bodů. V dramatickém závěru domácí několikrát faulovali Roseckého, jenž proměnil všech šest trestných hodů. „Tomáš dával, domácí ne. Trestné hody to vlastně rozhodly. Pomohla nám i větší šíře lavičky, na Kutnohorských se už projevovala únava,“ říká trenér Petr Šilhart.