Muži A venku 3x na vítězství nedosáhli

SK Slavia Praha - BK VLCI ŽĎÁR „A“ 104:98  Po čtvrtinách: 14:21, 49:46, 72:71, 92:92,
Body: Sedlák 28, Lacina 27, Moučka 23, Jun 8, Mazourek 6, Srogončík 4, Smolík 3, Šorf 1, Topinka 0.

V pondělní dohrávce jsme jeli hrát na Slavii, která nastoupila k utkání pouze v 6 hráčích. Tohoto oslabení soupeře jsme, ale bohužel nedokázali využít, protože jsme se už od začátku utkání přizpůsobili jeho pomalému tempu a nedokázali jsme se po celý jeho další průběh přinutit k větší aktivitě ani k většímu tlaku v obraně. Naše tempo hry bylo pomalé, chybělo nám nasazení i bojovnost a celá naše hra působila dosti ospale a bez energie. Naopak Slavie hrála velmi chytře a zejména ve hře 1na1 dokázala snadno zakončovat své nájezdy a nebo si vynutit fauly, které následně trestala trestnými hody. Po celé utkání se navíc soupeři dařila střelba za 3 body a proto jsme se nedokázali ve skóre od soupeře více bodově odpoutat a celý průběh utkání byl až do konce vyrovnaný. V prodloužení jsme navíc udělali i několik zbytečných chyb, které Slavie využila ke konečnému vítězství. Tato porážka je pro nás bohužel další velká ztráta v boji o udržení. Toto utkání bohužel jasně ukázalo, že pokud chceme hrát II. ligu musí všichni hráči změnit svůj přístup jak v utkání tak i v tréninku a začít chodit trénovat hlavně pravidelně v co největším počtu a makat 100%.

BK Brandýs nad Labem - BK VLCI ŽĎÁR „A“ 82:74  Po čtvrtinách: 26:25, 47:44, 68:56,
Body: Moučka 18, Sedlák 12, Lacina 12, Růžička 11, Jun 11, Srogončík 6, Mazourek 2, Smolík 2.

K utkání se soupeřem kterého jsme doma porazili o 13 bodů jsme nastoupili s úplně jinou energií a bojovností než proti Slávii. Všichni hráči makali hned od úvodu utkání naplno jak v obraně tak i v útoku. Dařilo se nám plnit co jsme si před utkáním stanovili a to zejména při obraně 1na1 tak i při obraném doskoku, ze kterého jsme dokázali přejit do rychlého protiútoku se snahou o rychlé zakončení v nájezdu do koše. V postupném protiútoku byla naše hra také celkem dobře organizovaná a hlavně nesobecká. Hráči si dokázali trpělivostí a vzájemnou spoluprací připravovat pozice pro zakončení a celkový herní projev týmu byl velmi dobrý. I když hrál soupeř také velmi dobře tak musím bohužel nerad konstatovat, že největší slabinou utkání byli tentokrát rozhodčí, kteří odpískali jakýkoli náš dotek útočníka v obraně jako faul a naopak na druhé straně nechávali bez povšimnutí jasně viditelné fauly soupeře. I přesto tuto křivdu musím naše hráče pochválit, že se dokázali soustředit hlavně na svůj vlastní výkon a vyvarovat se zbytečným diskuzím s rozhodčími. Přesto, že jsme nakonec v Brandýse prohráli tak jsem s výkonem týmu spokojený a musím ho pochválit za bojovnost i  za předvedenou hru. Malou útěchou pro nás může být i to, že ve výsledném vzájemném skóre s domácího utkání máme s tímto soupeřem pozitivní bilanci.

Kolínsko Kutnohorský BK - BK VLCI ŽĎÁR „A“ 98:86  Po čtvrtinách: 21:25, 49:40, 63:71,
Body: Moučka 21, Sedlák 14, Lacina 13, Mazourek 12, Srogončík 11, Jun 10 Smolík 5.

I přesto, že jsme k utkání, s velmi silným soupeřem složeného z několika pendlujících Juniorů i hostujících hráčů z Kolínského áčka, nastoupili pouze v 7 hráčích tak jsme dokázali navázat na dobrý a velmi kolektivní výkon z předchozího utkání v Brandýse. Od začátku utkání se nám dařilo dobrou odstupovanou obranou bránit nájezdy soupeře a také v obraném doskakování nepouštět soupeře do druhých šancí a k zakončení z pod koše. Naopak jsme využívali náš obranný doskok k rychlému přechod do protiútoku a z následného přečíslení jsme zakončovali jednoduché koše. Při postupném protiútoku jsme si dokázali kolektivní hrou i dobrým pohybem na perimetru připravit dobré pozice jak pro zakončení nájezdem tak i střelou za 3 body a proto jsme v poločase zaslouženě vedli o 9 bodů. Ve druhém poločase jsme se snažili dále pokračovat ve stejném výkonu, ale soupeř i díky podpoře diváků a širší lavičce začal postupně zvyšovat tempo hry a dotahovat náš náskok. Nám naopak v závěru trochu došly síly a možná chybělo i trochu štěstí a klidu v zakončování abychom dotáhli utkání do vítězného konce a proto jsme nakonec se silným soupeřem prohráli. I přes tuto prohru musím hráčům poděkovat za jejich přístup i bojovnost. Jsme rád, že po utkání se Slávií kdy jsme si s hráči vyříkali určité věci hlavně z pohledu jejich přístupu k tréninku i hře, tak dokázali nejenom mě, ale i sobě, že basketbal hrát umí. Pokud budou poctivě makat v tréninku i v zápase a nebudou hrát sobecky sami na sebe, ale více kolektivně, pokud se dokážou soustředit na dobrou obranu a obranný doskok se snahou o rychlý protiútok tak věřím, že můžeme hrát v této soutěži s každým soupeřem vyrovnaná utkání a také je dotáhnout do vítězného konce.