Muži A - Trápení vystřídalo nasazení a cenná výhra

Muži A - Trápení vystřídalo nasazení a cenná výhra

Proti družstvům ze špičky druhé ligy mužů předvedli basketbalisté Žďáru dva zcela odlišné výkony. V sobotu odevzdali výhru Holicím, aby o den později přehráli vedoucí tým soutěže Vysokou nad Labem.

ŽĎÁR N. S. – HOLICE 67:85
Body:
Králíček 15, Vavřínek 11, Zezula 11, Seidler 10, Ondráček 8, Pospíšil 5, Stoček 3, Kozel 2, Vencálek 2, Růžička, Smolík. Fauly: 18. Trestné hody: 19/12. Trojky: 7. Po čtvrtinách: 15:21, 45:43, 56:68.

Po ospalém začátku se domácí díky Zezulovi probrali a mírně dotáhli náskok Holic, které vedly po první čtvrtině o 6 bodů. Tato „facka“ ale nepadla na úrodnou půdu a vstup do druhé čtvrtiny byl podobně bezkrevný. Soupeř snadno skóroval, naopak Žďár se v postupném útoku trápil. Po vystřídání a několika trojkách Králíčka se však naposledy v zápase probral a rychlým přechodem na útočnou polovinu otočil skóre na poločasových 45:43. „Doufal jsem, že už máme to zlé za sebou a od povedeného konce se odrazíme. Že se poučíme. Bohužel to ale bylo v utkání naposledy, co jsme běhali, hráli agresivně a nenechávali soupeře snadno doskakovat,“ přiznává kouč Petr Šilhart a dodává. „Úvod druhého poločasu se nám vůbec nepodařil, dělali jsme laciné chyby, všechny odražené míče měly Holice, které vyhrály naprosto zaslouženě. Sice nás limitoval špatný zdravotní stav všech našich pivotů, nicméně takhle se prezentovat nemůžeme, nepodali jsme ligový výkon.“

ŽĎÁR N. S. – VYSOKÁ N. L. 89:78
Body:
Seidler 26, Vavřínek 25, Zezula 11, Pospíšil 10, Králíček 8, Ondráček 5, Vencálek 4, Růžička, Smolík, Stoček. Fauly: 23. Trestné hody: 14/8. Trojky: 11. Po čtvrtinách: 23:22, 44:41, 71:60.

Po sobotní blamáži se Vlci semkli a proti lídrovi tabulky táhli jako správná smečka od začátku za jeden provaz. „Na všech hráčích byla vidět obrovská snaha odčinit vysokou porážku. Ne vždy jsme hráli ideálně, tým ale má svou kvalitu, pokud dobře brání a hraje rychle dopředu, může porazit každého, což se potvrdilo,“ konstatuje Šilhart.

Vysoká nastoupila s řadou zkušených hráčů, kteří si uměli vyhovět. V defenzivě střídala osobní a zónovou obranu, Žďár se však mohl opřít o střelce z dálky, padalo to zejména Seidlerovi s Vavřínkem, a tak byli domácí neustále o krok vpřed.

Zlom v utkání nastal ve druhém poločase, domácí zlepšili obranu a po několika protiútocích odskočili na dvouciferný rozdíl. „Výsledek jsme si v závěrečné čtvrtině pohlídali. Mužstvo musím za dobrý výkon pochválit. O to víc mě mrzí porážka s Holicemi, už jsme se mohli dělit o první místo,“ uvědomuje si Šilhart.

Po osmi kolech mají Vlci pět výher a tři porážky, hned šestkrát ale hráli doma. „S naší bilancí jsem celkem spokojený, měli jsme své problémy a 5/3 proto beru. Nyní nás čeká několik venkovních utkání, v nichž je potřeba navázat na zápas proti Vysoké,“ uzavírá Petr Šilhart.