Muži A - Soupeři z Brna odjeli ze Žďáru s prázdnou

Týmy z metropole Jihomoravského kraje se postavily žďárským Vlkům v rámci 7. a 8. kola druhé ligy mužů. Žďár se konečně představil ve své domovské hale na Bouchalkách, kde se na vítězství v obou dnech nadřel. „Proti Černým Polím naprosto zbytečně, byly jsme nekoncentrovaní v obraně, nedařilo se nám střelecky a ani běžecky to z naší strany nebylo ideální. Nabádal jsem kluky k rychlému přechodu, ale moc se nám nedařil. To náš nedělní soupeř byl zcela jiného kalibru, šlo o velmi mladý a perspektivní mančaft. Jsem rád, že jsme zpřesnili obranu, protože náš sobotní výkon by na výhru nestačil. Ve druhém poločase šlo Brno do šestibodového vedení a nám docházely síly. V útoku jsme se trápili. O to víc si obratu a charakteru hráčů vážím. Nutno ale podotknout, že nám mladíci z Brna čtyřmi ztrátami v závěru dost pomohli,“ uvedl trenér Petr Šilhart.

Do obou utkání poprvé zasáhl žďárský junior Vítězslav Moučka, který při své premiéře v dospělém basketbale nastoupil v základní sestavě. „V sobotu se otrkal a v neděli už odehrál velmi dobrý zápas. Jsem rád, že už je konečně s týmem a zdráv, protože v něm vidíme velký potenciál,“ doplnil Šilhart.

Ve vyrovnané tabulce se Vlci drží výhru od 2. příčky. Na konci listopadu se pokusí bodovat ve čtvrtém Šumperku a poslední Olomouci.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – SLOVAN ČERNÁ POLE BRNO 73:61
Body:
Bubák 27, Vavřínek 11, Benda 8, Ondráček 7, Vencálek 7, Růžička 5, Pospíšil 4, Moučka 2, Stoček 2, Králíček, Lacina, Smolík. Fauly: 20. Trestné hody: 14/8. Trojky: 3. Po čtvrtinách: 20:11, 36:28, 54:49.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – SA IMA BRNO 73:67
Body:
Bubák 20, Vavřínek 14, Moučka 9, Vencálek 8, Šafránek 7, Králíček 6, Pospíšil 5, Lacina 2, Ondráček 2, Smolík, Stoček, Šorf. Fauly: 21:27. Trestné hody: 32/19 – 17/12. Trojky: 6:7. Po čtvrtinách: 21:17, 38:36, 49:55.