Muži A si přivezli dvě porážky

Úvodní utkání nové sezony 2019/20 nezastihli druholigové muže v dobrém rozpoložení. Ve skupině C, kam byli pro letošek přeřazeni, padli jak na hřišti Podolí, tak v Kyjově.

V sobotu 19. a neděli 20. října budou mít co napravovat. Na své palubovce přivítají Karvinou a VŠB Ostrava.

PODOLÍ - VLCI ŽĎÁR N. S. 72:63
Body:
Bubák 26, Seidler 10, Ondráček 7, Králíček 6, Vavřínek 4, Vencálek 3, Zezula 3, Stoček 2, Šafránek 2, Krmášek, Smolík, Šorf. Fauly: 19:22. Trestné hody: 15/13 – 16/13. Trojky: 7:6. Po čtvrtinách: 18:17, 31:35, 55:45.

"Šlo o klasický první zápas sezony, ve kterém obě družstva dělala řadu chyb. Ve druhé čtvrtině jsme skóre otočili a zdálo se, že bychom se mohli zklidnit. Na začátku druhého poločasu jsme ale předvedli několik drobných zaváhání, které nás v součtu stály zápas. Domácí se dostali do pohody a čtvrtinu ovládli 24:10. Šlo o stěžejní úsek hry. V závěru šlo Podolí po výhře mnohem agresivněji a dá se říct, že jsme se v útoku na nic nezmohli," hodnotil utkání trenér Petr Šilhart.

KYJOV – VLCI ŽĎÁR N. S. 70:49
Body:
Bubák 23, Vavřínek 6, Seidler 5, Krmášek 3, Šafránek 3, Ondráček 2, Vencálek 2, Zezula 2, Králíček 1, Mazourek 1, Pospíšil 1, Smolík. Fauly: 28:26. Trestné hody: 26/19 – 28/17. Trojky: 5:2. Po čtvrtinách: 18:9, 31:26, 56:34.

„Na půdě nováčka jsme chtěli odčinit sobotní porážku. V úvodu tomu však nic nenasvědčovalo, domácí šli do trháku 13:2 a působili mnohem živějším dojmem. Postupně jsme se ale vrátili do hry a v poločase prohrávali 31:26. Vstup do druhé půle byl z naší strany opět katastrofální, čtvrtinu jsme prohráli 25:8 a tím i celé střetnutí. Každý hráč musí nejdříve plnit svoje základní úkoly na hřišti a až teprve pak přemýšlet o nějaké nadstavbě. Těžko si můžete dovolit věci, na které jste byl dřív zvyklý, když na ně momentálně nemáte. O to víc se musí projevit síla kolektivního basketbalu. Je před námi hodně práce. Porážky mě mrzí o to víc, že jdou na vrub zkušených hráčů,“ konstatoval Petr Šilhart.