Muži A - Sezona pokračuje.

Sezona pokračuje. Muži vyhráli finále play-off. Těšíme se na baráž, zní z klubu

Žďár nad Sázavou – Mistři v nejkratším možném čase. Žďárští basketbalisté vyhráli i šesté utkání v druholigovém play-off, ve finále porazili Liberec 2:0 na zápasy a zajistili si vstupenku do baráže o první ligu. „Jsme nadšení, takhle suverénně se play-off nevyhrává každý rok, jde o velký úspěch celého týmu,“ chválil trenér Petr Šilhart.

Před Žďárem je nyní možnost přihlásit baráž o první ligu, kterou si mohou zahrát UP Olomouc, Krnov a Sokol Vyšehrad. „Využijeme ji. V klubu panovala jednoznačná shoda. Od listopadu jsme vyhráli 20 z 21 utkání, jsme ve formě a není důvod k tomu, to nezkusit. A naše šance? Rozhodně jsou. Během týdne se ale teprve uvidí, kdo všechno se přihlásí. Hrát se bude o dvě místa,“ upřesnil kouč.

Hracími termíny jsou tři následující víkendy. Hrát se bude každý s každým doma a venku.  

BA LYNX LIBEREC – BK VLCI ŽĎÁR N. S. 78:93

Žďár načal zápas ve stejném duchu jako doma. Od úvodu šel rychle do vedení a sebevědomým výkonem si vypracoval náskok 15:26. V posledních vteřinách první čtvrtiny domácí kontrovali trojkou na 18:26. Těžká střela jako by předznamenala jejich zmrtvýchvstání. Dalších pět minut patřilo Severočechům, kteří trojkami zasypávali žďárský koš. Liberec šel poprvé v sérii do vedení (31:30), udržet nadějný výsledek a dostat hosty pod tlak však nedokázal. „Po oddechovém čase jsme se zase chytili, vrátili jsme se k tomu, na co jsme hráče před utkáním připravovali. Kluci zlepšili obranu a pomalu svůj náskok navyšovali,“ těšilo Šilharta, jehož tým v poločase hřál devítibodový náskok 39:48.

Liberec měl nůž na krku, snažil se, bojoval, jenže v pohodě hrající Vlky přibrzdit nedokázal. „Na začátku druhé půle nás domácí stáhli na pět bodů, to bylo všechno. Zbytek utkání jsme si zkušeně pohlídali. Odskočili jsme do dvouciferného vedení a po zásluze dovedli zápas i celou sérii k vítězství. O našem postupu rozhodl výborný výkon všech hráčů, musím je pochválit, od úvodního rozskoku si šli za svým cílem,“ radoval se Petr Šilhart.

Body: Bubák 24, Vavřínek 19, Strážnický 16, Vencálek 12, Seidler 9, Malec 7, Pospíšil 6, Růžička, Stoček, Veselý, Zezula. Fauly: 27. Trestné hody: 19/16. Trojky: 5. Po čtvrtinách: 18:26, 39:48, 58:69.

Konečný stav série: 0:2, postupuje Žďár n. S.

Další výsledky: Ml. Boleslav – Vyšehrad 63:73 a 58:84, postupuje Vyšehrad. Rokycany – Krnov 90:96 a 70:88, postupuje Krnov.