Muži A se poperou o první ligu s UP Olomouc a Vyšehradem

Muži se poperou o první ligu s UP Olomouc a Vyšehradem

Před Žďárem stála tento týden možnost přihlásit baráž o první ligu, kterou si Vlci vybojovali ve finále play-off. „Využili jsme ji. V klubu panovala jednoznačná shoda. Od listopadu jsme vyhráli 20 z 21 utkání, jsme ve formě, nebyl důvod k tomu, to nezkusit. A naše šance? Rozhodně jsou,“ upřesňuje kouč.

Právo zúčastnit se měla ještě UP Olomouc (předposlední tým I. ligy) a další dva úspěšní finalisté play-off – Sokol Vyšehrad a Krnov. Ten však odmítl. O dvě postupová místa se tak poperou tři týmy.

Hrát se bude první tři květnové víkendy systémem každý s každým doma a venku. „Vyšehrad je mladý celek plný hráčů ročníku narození 1996 a 1997. Jen dva jeho kluci se narodili dříve (1987). V průměru budeme o deset let starší,“ směje se Šilhart při pohledu na třicátníky ve svém celku. „Jeho kvalitu zatím neznáme, informace budeme zjišťovat. Ve skupině A skončil druhý za Rokycany, které vypadly s Krnovem, s bilancí 17 výher a 5 porážek. V play-off pětkrát vyhrál a jednou prohrál,“ dodává. Právě s Vyšehradem Vlci baráž zahájí. V Praze se představí v neděli 6. května.

Druhým sokem BK bude UP Olomouc, kde se Žďár popere o vítězství v sobotu 12. května. „V roce 2016 vyhrála naši skupinu C, následně i baráž. Jako nováček první ligy měla výbornou sezonu, hrála předkolo play-off. Letos se ale Olomouc trápila, z 26 utkání vyhrála jen pětkrát. Nicméně pořád má ve svém středu řadu zkušených hráčů, kteří mají velkou kvalitu. Hodně bude záležet na jejich motivaci. Pro mě je Olomouc favoritem baráže,“ zamýšlí se lodivod Vlků Petr Šilhart.

V hale na Bouchalkách se Vlci ukáží až na závěr celé baráže. „Spekulovat o losu nemá cenu, takhle to vyšlo, takže to tak musíme brát. Pro všechny budou klíčové domácí zápasy, uspět venku bude hrozně těžké,“ uzavírá Šilhart.

Program baráže
6. 5.       Vyšehrad – ŽĎÁR  14:00
9. 5.       Vyšehrad – Olomouc   18:30
12. 5.     Olomouc – ŽĎÁR
13. 5.     Olomouc – Vyšehrad
19. 5.     ŽĎÁR – Vyšehrad  18:00
20. 5.     ŽĎÁR – Olomouc   10:00