Muži A - Přidali druhou a třetí výhru v řadě

Muži A - Přidali druhou a třetí výhru v řadě

V 5. a 6. kole II. ligy mužů si žďárští Vlci připsali dvě vítězství nad Brandýsem nad Labem a Mladou Boleslaví. „Nepodali jsme přesvědčivé výkony, zejména v sobotu to mělo z naší strany k ideálu daleko, ale jsem rád, že i takové zápasy dokážeme zvládnout. Druhý poločas s Mladou Boleslaví už měl slušné parametry. Příště se představíme opět doma (17. a 18. listopadu), přivítáme první dva celky tabulky. Doufám, že se nám do té doby uzdraví někdo z marodky, kam po sobotě přibyl Rosecký,“ řekl trenér Petr Šilhart.

ŽĎÁR N. S. – BRANDÝS N. L. 60:58 
Body: Vavřínek 12, Seidler 9, Kozel 8, Rosecký 7, Pospíšil 6, Ondráček 5, Vencálek 5, Králíček 3, Zezula 3, Stoček 2. Fauly: 28. Trestné hody: 24/12. Trojky: 4. Po čtvrtinách: 12:13, 32:30, 49:45.

Brandýs se na Bouchalkách představil poprvé ve 21. století. Mladý tým plný menších hráčů podal kolektivní výkon, který mu málem stačil k cennému vítězství. Žďár v utkání nemohl najít střelce, světlé momenty pravidelně střídal s těmi temnějšími, a tak nebyl schopen bodově odskočit. Když už se mu to v poslední čtvrtině povedlo, přišel o jedenáctibodový náskok a strachoval se o výsledek do posledních vteřin. „Jednoduše to bylo upracované. Když už jsme konečně odskočili, vyvedli nás z tempa na obě strany nepřesní rozhodčí, utkání rozkouskovali, uškodili hře. Pozitivem je, že jsme se dokázali soustředit na hru a ne na komentáře k jednotlivým výrokům. Závěr měl být z naší strany klidnější, na čáře trestného hodu jsme ale hořeli,“ zhodnotil zápas Petr Šilhart.

Vlci v utkání poprvé představili novou posilu Jana Kozla, jenž s týmem absolvoval pouze páteční předzápasový trénink. „Zareagovali jsme na aktuální zdravotní stav kádru a výškovou převahu soupeřů. Honza je zkušený pivot, který okamžitě zapadl. Jeho parametry a týmová hra nám ještě hodně pomohou.

ŽĎÁR N. S. – ML. BOLESLAV 90:77
Body: Vavřínek 23, Smolík 15, Králíček 12, Pospíšil 12, Ondráček 8, Zezula 7, Kozel 6, Seidler 4, Vencálek 3, Stoček. Fauly: 22. Trestné hody: 19/5. Trojky: 7. Po čtvrtinách: 18:19, 41:41, 65:61

Proti vysokému a velmi zkušenému soupeři byl k vidění divácky atraktivnější basketbal. „Chtěli jsme hrát naše systémy a hlavně využívat rychlý přechod do protiútoku. V první čtvrtině jsme to plnili jen z části, měli jsme volné pozice na střelbu, ale neproměňovali jsme je. Ve druhé desetiminutovce pár hráčů zrychlilo, byly z toho snadné body. Na perimetru se perfektně chytil dorostenec Smolík, který k zodpovědné obraně přidal deset bodů,“ okomentoval první poločas trenér Petr Šilhart.

Po změně stran začali hosté více využívat výškové převahy a šli do šestibodového vedení 47:53. Vlci na to odpověděli agresivnější obranou s rychlým přechodem na útočnou polovinu. „Konečně se rozběhal celý tým, Boleslav rázem nestíhala. Takhle máme hrát pořád, doufám, že si to mančaft zapamatuje,“ podotkl kouč k obratu ve skóre na 65:59.

Vlci přesto neochudili své diváky o napínavou koncovku. „Stejně jako v sobotu nás srážely mizerné trestné hody, Boleslav se díky tomu dotáhla na dva body. Rozhodnutí vzal na sebe Králíček, který několika koši z dálky zužitkoval bojovnou činnost celého družstva,“ ohlédl se Petr Šilhart.