Muži A - Pouze jedno utkání nás čekalo...

Pouze jedno utkání nás čekalo...

Druholigoví Vlci porazili v hale na Bouchalkách druhou Karvinou o dvanáct bodů a dokonale jí oplatili desetibodovou porážku ze Slezska. Tým, jenž se netají postupovými ambicemi, odjel s nepořízenou. Čtyři kola před koncem základní části mají Vlci blizoučko k celkovému prvenství.

„Od začátku jsme byli o krůček vpředu, což nám dodávalo klid. Karviná ale byla na dostřel. Dlouho vyrovnané střetnutí jsme zlomili ve třetí čtvrtině, kde tým ukázal obrovské nasazení na obou polovinách hřiště,“ těšilo trenéra Petra Šilharta.

V únoru se Žďár představí svým fanouškům ještě dvakrát. V sobotu 24. vyzve sestupující Lipník, o den později hostí Valašské Meziříčí. Pokud oba duely vyhraje, předčasně si zajistí nejlepší výchozí pozici pro play-off.

ŽĎÁR N. S. – KARVINÁ 74:62

Domácím chyběli dva hráči ze základní sestavy (Šafránek, Strážnický), Karviná proto doufala v bodový získ. Hosté se uvedli krásným blokem 203 cm vysokého Marka, od začátku střídali obrany, zejména vsázeli na tu zónovou. „Byli jsme na to připraveni. Občas jsme sice zbytečně spěchali, vyrobili jsme několik ztrát, ale postupně si to sedalo,“ věděl Šilhart.

Obě strany si chvilku zvykaly na fakt, že v hale nefungovala světelná tabule, o drobné dohady tak nebyla nouze. Vlci šli hned zkraje do trháku 9:2, Karviná se však stále držela ve hře a na konci poločasu po koši s klaksonem stáhla na 33:30. Ve druhé půli vyrovnala na 35:35 a ve 26. minutě trojkou snížila na 45:42. Zbytek třetí periody ale patřil domácím, šňůra 12:0 dodala Vlkům do poslední čtvrtiny potřebný klid. „Pět minut jsme nedovolili Karviné ani bod. Byla to hlavně zásluha naší výborné obrany,“ glosoval kouč Petr Šilhart.

Hosté nic nevzdali, přešli do osobní obrany a snažili se být co nejvíce agresivní. V závěru stáhli své manko na šest bodů, ale dvě trojky Žďáru v poslední minutě vrátily Vlkům dvoucifernou výhru a zajistily i lepší vzájemnou bilanci.

Body: Bubák 26, Seidler 17, Zezula 11, Vencálek 7, Ondráček 6, Růžička 5, Pospíšil 2, Kazda, Malec, Vavřínek. Fauly: 20:20. Trestné hody: 16/11 – 12/9. Trojky: 9:4. Po čtvrtinách: 16:12, 33:30, 57:42.

Další výsledky 15. a 16. kola: Podolí – Karviná 73:69, Lipník – SA Brno 53:69, Val. Meziříčí – Černá Pole 95:88, Krnov – VŠB Ostrava 81:70, Šumperk – Hladnov 98:88, Lipník – Černá Pole 74:79, Val. Meziříčí – SA Brno 79:63, Krnov – Hladnov 98:85, Šumperk – VŠB Ostrava 67:63.