Muži A na úvod sezóny z venku ani z poháru vítězství nepřivezli

Muži A na úvod sezóny z venku ani z poháru vítězství nepřivezli

BK Napos Vysoká nad Labem – BK Vlci Žďár n. S. 91:48 (20:13,44:26,73:35,91:48)
Body: Lacina 17, Smolík 9, Mazourek 7, Malec 6, Toman 3, Srogončík 2, Topinka 2, Jun 2.

Družstvo mužů bohužel nastoupilo k prvnímu soutěžnímu utkání v 8 hráčích oslabeno o 3 klíčové hráče Tomáše Tyla, Pavla Růžičku a Vítězslava Moučku, kteří mají dlouhodobé zdravotní problémy. Naopak domácí tým byl v kompletním složení s řadou velmi zkušených bývalých prvoligových hráčů z Hradce Králové a Pardubice, kteří hned o úvodu ukazovali svojí herní vyzrálost i výškovou převahu. Naopak u našeho týmu se od začátku utkání projevila počáteční nervozita doprovázená řadou zbytečných ztrát, které soupeř nemilosrdně trestal jednoduchými koši. Příliš se nám nedařilo ani v obraně a při obranném doskakování, kde soupeř využíval svojí výškovou i fyzickou převahu a zakončoval své neúspěšné střely z druhých šancí. Jelikož se naše hra nezlepšila ani ve druhém poločase bylo z toho nakonec zaslouženě vysoké vítězství domácího týmu. I přes vysokou porážku byl pro nás tento zápas velikým ponaučením, protože nám ukázal řadu nedostatků, které musíme v tréninku zlepšovat a odstraňovat.

BK Holice - BK Vlci Žďár n. S.  87:63  (21:11, 35:29, 64:42, 87:63)
Body: Lacina 19, Malec 13, Mazourek 6, Toman 6, Jun 6, Srogončík 5, Smolík 4, Topinka 4.

Ke druhému venkovnímu utkání jsme nastoupili s odhodláním napravit zejména špatný dojem z předchozího utkání a vyvarovat se zbytečným chybám, kterých jsme se před tím dopouštěli. Toto se nám, ale dařilo jen částečně, protože jsme opět udělali řadu zbytečných ztrát a také při obraném doskoku jsme měli problémy s výškovou převahou soupeře. I přesto jsme dokázali zejména v prvním poločase držet krok se soupeřem a udržet si naději na konečný dobrý výsledek. Tento předpoklad vzal však za své v závěru třetí čtvrtiny kdy jsme se dopustili několika zbytečných chyb a protože se nám nedařila ani střelba z volných střel, tak jsem  pohráli poslední 4 minuty 18:2 a tím bylo v podstatě o výsledku utkání rozhodnuto. Poslední čtvrtinu si už soupeř svůj náskok pohlídal a zaslouženě zvítězil. I přes tuto porážku musím říci, že jsme měl z tohoto utkání mnohem lepší pocit než z utkání ve Vysoké n. L., protože se nám podařilo udělat mnohem méně ztrát, v obraně kluci makali naplno a také v útoku se snažili hrát to co jsme si řekli. Proto věřím, že s přibývajícími zkušenostmi se bude naše hra dalších utkáních jenom zlepšovat.