Muži A na úvod sezóny venku dvakrát prohráli

Muži A na úvod sezóny venku dvakrát prohráli

Vlci hráli svá první utkání II. ligy kvůli Covidové karanténě až ve 3. a 4. kole na palubovce Slavie Praha B a Brandýsa nad Labem. Na úvod bych chtěl podotknout, že družstvo Mužů „A“ nastoupilo k prvním soutěžním utkáním v úplně novém složení než tomu bylo v posledních 10 letech a to s řadou nových mladých hráčů, kteří přišli do družstva na základě generační obměny hráčského kádru z juniorky, protože z družstva odešlo z různých důvodů řada starších i zkušených hráčů. Tato obměna se samozřejmě také hned projevila i na výsledku prvních dvou utkání a to zejména z důvodu nedostatku zkušeností a celkové souhry týmu i herní vyspělosti většiny mladých hráčů.

SK SLAVIE PRAHA „B“ - BK VLCI ŽĎÁR „A“ 91:66
Po čtvrtinách: 26:11, 48:27, 77:52.
Body: Moučka 19, Bílek 11 , Malec 8, Lacina 7, Kanta 6, Mazourek 6, Růžička 5, Krmášek 2, Tyl 2, Topinka.

Na palubovce Slavie Praha „B“ nás nečekal lehký soupeř, jelikož tento tým má na soupisce řadu hráčů, kteří do družstva pendlují z A týmu nebo hostují z vyšší soutěže. Do utkání jsme sice vstoupili velmi aktivně kdy jsme vedli 5:0, ale to bylo bohužel jediné naše vedení a po zbytek utkání už jsme tahali jen za kratší konec. Po celý zápas se nám nedařilo vůbec střelecky a to jak při proměňování nájezdů do koše tak i při střelbě za střední vzdálenosti za 2b. Naše úspěšnost střelby z těchto pozic byla pouze 35%, což dokázal samozřejmě velmi dobře fyzicky připravený soupeř využít k rychlým protiútokům a jednoduchému zakončení. O naší prohře rozhodlo také velmi špatné obranné doskakování, kdy jsme nedokázali odstavit hráče soupeře a získat tak odražené míče po jejich neúspěšných střelách. Ten měl naopak dostatek druhých i třetích šancí k zakončení což se nakonec ukázalo společně se špatnou úspěšností naší střelby jako klíčové pro výsledek utkání.

BK BRANDÝS NAD LABEM - BK VLCI ŽĎÁR „A“ 101:42
Po čtvrtinách: 24:9, 53:16, 81:29
Body: Moučka 12, Bílek 9, Mazourek 5, Lacina 4, Růžička 4, Tyl 3, Topinka 3, Kanta 2, Krmášek.

Do tohoto utkání jsme nastoupili bez Dana Malce a jenom s jedním klasickým podkošovým hráčem a proto jsme chtěli soupeře zaskočit zónovou obranou. Bohužel hned od začátku jsme, ale nedokázali plnit stanovené taktické pokyny a nekoncentrovanost jak v obraně tak i v útoku měli za následek, že jsme hned po 1. čtvrtině pohrávali o 15 bodů. Po přechodu na osobní obranu jsem, ale ani v dalším průběhu utkání nedokázali hrát dostatečně bojně ani agresivně a ubránit velmi dobře hrajícího soupeře. Ten nás naopak díky svým zkušenostem a velmi dobře organizovanou hrou na útočné polovině dokázal přehrát jak pod košem tak i na perimetru. Vytvářel si dostatek střeleckých příležitostí a otevřených střel, které velmi úspěšně zakončoval. Soupeř nám v tomto utkání dal 14 úspěšných trojek a v podstatě nás tím úplně deklasoval. Naše hra byla v tomto utkání velmi odevzdaná, někteří hráči byli hodně frustrováni a zejména v obraně vůbec nebojovali tak abychom narůstající skóre dokázali nějakým způsobem zkorigovat. Konečný rozdíl ve skóre je proto velmi vysoký a odpovídá i nasazení a předvedené hře u většiny hráčů. Jediným pozitivem tohoto utkání byl výkon juniora Topinky, který odehrál svoje minuty s velkým nasazením i bojovností, dobře si plnil jak obrané tak i útočné úkoly a proto si zaslouží velkou pochvalu. Ostatní hráči se budou muset na sebou hodně zamyslet a začít na tréninku více makat, pokud chtějí aby šly jejich individuální i týmové výkony v další části sezóny nahoru!!!

M.Lukáš