Muži A - Mužům se v Pardubickém kraji nedařilo

Muži A - Mužům se v Pardubickém kraji nedařilo

Téměř po měsíci se vrátili na druholigové palubovky muži Žďáru. Vlci odjeli bojovat o body do tabulky do Pardubického kraje, odkud žádnou výhru nepřivezli. Padli jak v Chrudimi, tak na pardubické Tesle. „Po vánoční přestávce se nám uzdravili Marek Benda s Martinem Bystřickým, který odehrál první zápas v sezoně. K dispozici jsem měl 13 hráčů. Na Tesle si odbyl mužskou premiéru odchovanec Žďáru Leoš Bílek a rozhodně nezklamal. Víc pozitiv v naší hře ale nebylo. V obou duelech jsme se trápili v útoku, čemuž odpovídá celkem 94 nastřílených bodů. S tím se dá vyhrát jen velmi těžko,“ řekl zklamaným hlasem trenér Petr Šilhart.

V Chrudimi se přitom Vlci dlouho drželi, tři čtvrtiny byli ve hře. „Bylo to jen o sedm, čekal jsem, že se ještě někdo přidá k Vavřínkovi se Stočkem. Se solidní obranou se to dalo otočit. Bohužel opak byl pravdou. Poslední periodu jsme prohráli 16:6,“ uvedl Šilhart.

Zmarem, kterým Vlci zakončili sobotní zápas, odstartovali i ten nedělní. „Těžko se to hodnotí. Po sedmi minutách byl stav 23:0. Nic jsme netrefili. Veškerá příprava na kvalitního soupeře kluky minula. Od té doby se zápas prakticky dohrával. Sice jsme se snažili s výsledkem něco udělat, jenže Tesla byla nad naše síly. Šanci dostali všichni hráči, kteří se přesvědčili, že bez společných tréninků to není ono,“ zhodnotil Šilhart.

Jeho Žďár se pokusí o reparát 26. a 27. ledna. Sestupem ohrožené Kutnou Horu (začátek v 17.00) a Poděbrady (10.00) vyzve opět na hale 2. ZŠ. „Bouchalky mimořádně obsadí házenkáři Nového Veselí, výbor jim vyšel vstříc a my se s tím musíme nějak popasovat. Potřebujeme dvakrát vyhrát, podřídíme tomu i tréninky, nechceme nic podcenit,“ vysvětlil Petr Šilhart.

CHRUDIM – ŽĎÁR N. S. 68:51
Body:
Vavřínek 17, Stoček 12, Vencálek 5, Zezula 4, Benda 3, Ondráček 3, Smolík 3, Králíček 2, Seidler 2, Bystřický, Mazourek, Rosecký. Fauly: 18:26. Trestné hody: 21/16 - 6/3. Trojky: 6:4. Po čtvrtinách: 12:10, 35:28, 52:45.

TESLA PARDUBICE – ŽĎÁR N. S. 72:43
Body:
Seidler 8, Smolík 8, Stoček 6, Vavřínek 5, Bílek 4, Zezula 4, Ondráček 3, Rosecký 3, Bystřický 2, Králíček, Mazourek, Vencálek. Fauly: 27. Trestné hody: 6/3. Trojky: 4. Po čtvrtinách: 29:8, 47:20, 66:30.