Muži A doma jednou vyhráli a udrželi se v osmičce pro play-off

Muži A doma jednou vyhráli a udrželi se v osmičce pro play-off

Vlci se v 17. a 18. kole II. ligy mužů představili svým fanouškům s novým realizačním týmem. Po nepovedeném výjezdu do Ostravy a Karviné vedení klubu odvolalo dlouholetého trenéra Petra Šilharta a na jeho místo dosadilo Martina Lukáše a asistenta Tomáše Tyla. V pozici asistenta setrval Jiří Bubák. Zpět do Jihlavy přestoupil trojkař Marek Benda.

„Chtěl bych Petrovi za všechny hráče veřejně poděkovat, do týmu přišel v roce 2011 z Jihlavy a od té doby pro kluky i klub odvedl obrovský kus práce. V posledních letech to neměl s námi hráči jednoduché, přesto jsme se v roce 2018 pod jeho vedením jen smolně nedostali do první ligy. Loni dokázal druhou ligu i přes absenci řady klíčových hráčů udržet, což se moc jako úspěch nevnímá. Držel mančaft pohromadě. Peťo, přejeme Ti v tvém dalším basketbalovém i osobním životě, ať se Ti daří,“ říká Jiří Bubák.

BK VLCI ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – KK VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 63:79
Body:
Vavřínek 18, Moučka 14, Seidler 8, Mazourek 7, Malec 6, Krmášek 4, Smolík 3, Králíček 2, Tyl 1, Ondráček, Pospíšil. Trestné hody: 19/11 – 28/17. Trojky: 6:8. Po čtvrtinách: 19:22, 39:37, 52:63.

„Lídr tabulky přijel do Žďáru v kompletním složení včetně nejlepšího střelce soutěže Blažka (27 bodů na zápas) a pendlů z prvoligového Snakes Ostrava. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a celý první poločas jsme hráli vyrovnanou partii. V obraně se nám dařilo bránit jak Blažka (hráče s extraligovými zkušenostmi jsme udrželi na 12 bodech) tak i velmi dobré hráče na perimetru. Z dobré obrany jsme dokázali vyrážet do rychlých protiútoků a úspěšně skórovat z přesilových situací. I proto jsme dokázali vyhrát poločas 39:37.

Vstup do druhé půle nám vůbec nevyšel (0:19). Základní sestava soupeře začala hrát mnohem koncentrovaněji, přitvrdila a trefovala jednu střelu za druhou. Během pěti minut dokázala navýšit skóre ve svůj prospěch a tím si vybudovala rozhodující náskok 39:56. Zbytek zápasu už si Valašské Meziříčí bezpečně pohlídalo. I přesto musím hráčům poděkovat za to, že přes nepříznivý vývoj na začátku druhého poločasu utkání tzv. nezabalili a bojovali před skvělou diváckou kulisou až do poslední vteřiny zápasu. Toto utkání je pro nás určitě i přes porážku dobrým ponaučením do závěrečných bojů základní části,“ hodnotí trenér Martin Lukáš.

BK VLCI ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 71:47
Body:

„V tomto utkání šlo o hodně. Případný neúspěch by znamenal propad na sestupovou 10. příčku. Naopak výhra by nás udržela v osmičce pro play-off.  Vědomi si tohoto faktu hráli kluci od první minuty velmi zodpovědně v obraně, kde se nám dařilo ubránit soupeře především v jeho průnikové hře 1 na 1 a tím mu zamezit ve skórování. Na opačné straně se nám dařil jak rychlý přechod, tak i postupný útok, v němž jsme se mohli opřít o střelbu hráčů z perimetru. Více jsme využívali pivoty, a proto jsme šli v poločase do šaten s vedením o 17 bodů.

Na začátku druhého poločasu jsme udrželi potřebnou koncentraci a nepustili soupeře do případného snížení skóre. Naopak jsme dokázali rozdíl postupně navyšovat v náš prospěch a zodpovědně dotáhnout zápas do vítězného konce. Všechny hráče musím pochválit jak za zodpovědný přístup, tak i za nasazení, které do utkání vložili. Toto utkání pro nás bylo velmi důležité i z hlediska případného skóre a myslím, že jsme ho všichni zvládli na jedničku. S Kroměříží i Kyjovem nyní máme lepší bilanci vzájemných zápasů a teď jsou před námi dva zápasy v Brně (IMA Brno, Černá Pole), kde se chceme poprat o další body do tabulky,“ uzavírá Martin Lukáš.

Body: Vavřínek 24, Pospíšil 8, Malec 8, Mazourek 8, Seidler 8, Ondráček 5, Krmášek 4, Moučka 3, Králíček 3, Tyl 0. Trestné hody: 8/4 – 13/10. Trojky: 5:3 Po čtvrtinách: 25:10, 43:26, 63:39.