Muži A - Do Brna se vrátili s prázdnou.

Do Brna se vrátili s prázdnou. 

Muži z Basketbalového klubu Vlci Žďár nad Sázavou poslali oba jihomoravské nováčky druhé ligy domů s nepořízenou. Vlci si připsali sedmou a osmou výhru v řadě a osamostatnili se na čele vyrovnané tabulky. Do play-off, kam postoupí osm celků, mají Žďárští slibně nakročeno. „Kluky musím pochválit, během víkendu se nám sice v určitých fázích utkání nedařilo, ale bojovností, týmovou souhrou a kvalitní obranou dokázali soupeře porazit. Výher si vážíme o to víc, že nám chyběli Vavřínek s Bubákem, zranil se Strážnický a Šafránek se Seidlerem měli v sobotním duelu problémy s fauly,“ zhodnotil asistent trenéra Tomáš Rosecký.

Nyní na svěřence Petra Šilharta čekají zápasy pravdy, které notně napoví o síle mužstva. Na konci ledna se jeho tým představí v Ostravě, kde vyzve tamní Hladnov a VŠB. „Víme, o co hrajeme. Dvě výhry by nám dodaly klid do konce základní části, dvě porážky by nás naopak srazily do našlapaného středu tabulky,“ nastínil Rosecký.
 

ŽĎÁR N. S. – ČERNÁ POLE  85 : 73
Vlažný vstup do utkání proti dobře motivovanému soupeři z Černých Polí znamenal vyrovnaný průběh prvního poločasu. „Proti dobře střílejícímu soupeři ze střední vzdálenosti se nám zejména nedařilo obranné řešení clon na hráče s míčem, čehož soupeř využíval k proměňování jednoduchých střel a nájezdů jeden proti jednomu,“ uvedl Tomáš Rosecký. Výsledkem bylo poločasové skóre 42:36.

Po změně stran domácí změnili řešení clon, začali lépe bránit a v útoku si více pouštěli míč z ruky. „Dostávali jsme se k jednoduchému zakončení a soupeři odskočili na 12 bodů. Bohužel místo postupného navyšování rozdílu ve skóre jsme se nechali rozhodit některými výroky rozhodčích, vyvedlo nás to z tempa, přestali jsme trefovat vyložené pozice a hosté se poměrně snadno přiblížili zpátky na šest bodů. Výsledkem byla poměrně vyrovnaná koncovka, kterou jsme nakonec bojovností a zkušenostmi dotáhli ke zdárnému konci. Černou kaňkou utkání bylo zranění rozehrávače Martina Strážnického,“ mrzelo Roseckého.

Body: Seidler 24, Malec 14, Šafránek 13, Pospíšil 10, Zezula 9, Strážnický 5, Ondráček 4, Vencálek 4, Růžička 2, Kazda, Veselý. Po čtvrtinách: 20:18, 42:36, 64:58.
 

ŽĎÁR N. S. – SA BRNO  100 : 66
Proti zraněními oslabené Sportovní akademii Brno domácí opět nezachytili vstup do zápasu. „V útoku jsme zahazovali jasné střelecké příležitosti, v defenzivě nám pohybliví mladíci dělali značné problémy, dostávali se k druhým i třetím střelám. Pomohla až rotace většího počtu hráčů, koncentrace na doskok a zejména zlepšené nasazení v obranné činnosti,“ poznamenal Rosecký. Vlci k tomu proti zónové obraně přidali vysoké procento střelby z dlouhé vzdálenosti a do půle vedli 48:33.

„Zbytek utkání jsme si již pohlídali. Dobře pracující obrana s rychlým přechodem do protiútoku dala šanci si zahrát i klukům z lavičky, kteří utkání dovedli až ke stovce,“ zakončil asistent trenéra Tomáš Rosecký.

Body: Šafránek 19, Vencálek 16, Seidler 15, Růžička 11, Zezula 10, Malec 8, Ondráček 7, Pospíšil 6, Stoček 4, Veselý 4, Kazda. Po čtvrtinách: 20:21, 48:33, 70:49.

Další výsledky 13. a 14. kola: Lipník - Krnov 77:73 pr., Val. Meziříčí - Šumperk 83:67, Karviná – VŠB Ostrava 56:67, Podolí - SA Brno 92:59, Lipník - Šumperk 57:86., Val. Meziříčí - Krnov 52:73, Karviná – Hladnov 97:83, Černá Pole Brno - Podolí 81:73.