Muži A 2x v derby prohráli

Muži A venku 2x prohráli

BK VLCI ŽĎÁR „A“ – TJ Třebíč 103:95  (17:25, 41:43, 60:66, 91:91)
Body: Lacina 32, Moučka 17, Sedlák 16, Mazourek 9, Srogončík 6, Toman 6, Jun 6, Růžička 2, Šorf 1.

První utkání s Třebíčí jsem na hráli na domácí palubovce a hned od začátku bylo znát, že se jedná o derby a že obě družstva potřebovaly nutně bodovat. Proto se hrál hned od začátku rychlý a dynamický basketbal se spousty osobních soubojů, který se určitě musel divákům líbit. Třebíč měla sice výškovou převahu, ale to se nám dařilo eliminovat velmi dobrou agresivní obranou, kterou jsme kombinovali s presingem a zónou. Družstvo Třebíče si skoro celý zápas udržovalo mírné vedení, ale to se nám podařilo díky bojovnosti a obětavosti všech hráčů v závěru smazat a poslat tak zápas do prodloužení. Bohužel v tom už nám trochu došly síly a také se projevila výšková převaha soupeře, který nakonec získal utkání ve svůj prospěch. I přes prohru však musím říci, že to byl náš zatím nejlepší výkon v sezóně a všichni hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost i předvedenou hru. Pozitivem je také to, že se nám vrátil do sestavy Víťa Moučka, který po dlouhodobém zranění podal velmi dobrý výkon a byl pro tým velkým přínosem. 

TJ Třebíč - BK VLCI ŽĎÁR „A“ 93:61 (25:22, 55:31, 76:47)
Body: Sedlák 18, Lacina 16, Mazourek 7, Růžička 6, Smolík 5, Šorf 4, Toman 4, Srogončík 0.

Ke druhému utkání se stejným soupeřem na jeho hřišti jsme nastoupili s odhodláním vrátit mu porážku z domácí palubovky a zejména první čtvrtinu se nám to celkem dařilo. Začali jsme velmi dobře a získali hned na začátku mírné 6-ti bodové vedení, které jsme však v závěru této části bohužel neudrželi. Druhou čtvrtinu jsme se sice snažili navázat na dobrý výkon z té první, ale soupeř začal hrát ještě lépe a zejména přesnými střelami za 3 body a také zlepšenou obranou a doskakováním pod oběma koši, kde měl jasnou výškovou převahu si dokázal vybudovat výrazný poločasový náskok, který už do konce zápasu udržel a jasně zaslouženě vyhrál. Tato porážka je pro nás sice další komplikací, ale rozhodně ještě není nic ztraceno, protože nás čeká ještě víc než polovina utkání ve kterých můžeme získat další důležitá vítězství. Věřím, že pokud budeme hrát a bojovat jako v sobotu tak už v příštím utkání můžeme získat další vítězné body.

Na závěr bych chtěl všem hráčům i fanouškům našeho klubu popřát hlavně klidné a pohodové vánoce, pevné zdraví a co nejméně starostí v novém roce bez Covidu a dalších omezení.

S pozdravem.
Trenér: Martin Lukáš