MLADŠÍ ŽÁKYNĚ U14 VSTOUPILY DO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI ÚSPĚŠNĚ

Na první zápasy roku 2023 k nám dorazily soupeřky až z dalekého Frýdku-Místku a Rožnova pod Radhoštěm. Oba týmy pro nás byly velkou neznámou, což se projevilo hned na začátku obou utkání.

BK VLČICE ŽĎÁR – BK FRÝDEK-MÍSTEK 58:38 (8:23, 25:28, 53:30)
Začátek sobotního utkání jsme si nechaly dost utéct. Jako bychom se soupeře zalekly. Obrana byla nedůrazná, a tak si s námi Frýdek dělal, co chtěl. Dostávaly jsme snadné koše a po prvních deseti minutách jsme ztrácely 8:23. Naštěstí jsme se stihly srovnat a dotáhnout skóre na pouhé dva body. V poločase jsme mohly začít odznovu. „Druhý“ začátek se vydařil, domácí tým se pral o každý volný míč, důrazná obrana a hlavně chuť hrát byla znát a děvčata si tak vytvořila hezký náskok, který si už do konce utkání nenechala vzít.
Body: Zedníčková 16, V. Jurašek 13, Němcová 11, Špačková 10, Filippi 6, A. Jurašek 2, Zbořilová, Marková, Kočí, Tlustošová, Klímová, Burešová
Fauly: 10:10
Trestné hody: 11/4 – 10/3
Trojky: 2:1

BK VLČICE ŽĎÁR – TJ ROŽNOV POD RAHODŠTĚM 89:50 (10:13, 38:15, 63:38)
Nástup do nedělního utkání se nesl v podobném duchu jako v sobotu. Lehce jsme zaspaly první minuty utkání, ale srovnání přišlo mnohem dříve. Vlčice si svojí zodpovědnou obranou a hrou na míč dokázaly vytvořit dlouhou šňůru 28 bodů a soupeře nechaly skórovat pouze jednou. Byla vidět souhra hráček na hřišti, několik krásných dlouhých přihrávek do rychlého protiútoku. Týmovost, ale zároveň spousta individuálních akcí.
Do druhé poloviny jsme daly možnost hráčkám z lavičky, které se mohly zapojit do hry. Vyzkoušet si věci, které se učíme, získat sebevědomí a trošku jistoty při hře. Vlčice si došly pro zasloužené domácí vítězství.
Body: Klímová 22, Filippi 19, Němcová 15, Zedníčková 15, V. Jurašek 8, A. Jurašek 7, Špačková 3, Marková, Zbořilová, Tlustošová, Kočí, Burešová