MLADŠÍ ŽÁKYNĚ U14 VENKU ÚSPĚŠNÉ NAPŬL

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ U14 VENKU ÚSPĚŠNÉ NAPŮL

BC BENEŠOV : BK VLČICE ŽĎÁR  24:63 (5:15, 7:37, 18:48)
BODY: Jurašek, Plevová 14, Jozífková 13, Šoustarová 8, Benešová, Vince 4, Siváková, Špačková, Zbořilová po 2, Němcová, Horká, Jarošová, Smažilová

V sobotu vyjely žďárské vlčice do Benešova. Do utkání děvčata nastoupila s velkou touhou vyhrát a to se nakonec vyplatilo. Od začátku se plně soustředila na vlastní hru a byla velice důrazná v obraně. Dobrá komunikace, kolektivní hra, poměrně velké množství nájezdů na koš, i když ne vždy s úspěšným zakončením. I přesto, jsme si do poločasové přestávky dokázaly vytvořit slibný náskok, a to až s rozdílem 30ti bodů. Druhá polovina zápasu byla z naší strany méně bojovná a tak trochu odevzdaná. Důvodem byla zřejmě ztráta koncentrace a uspokojení z našeho náskoku, který jsme si vypracovaly v prvním poločase. Děvčata přestala bránit a nechala soupeřky hrát. Důrazná promluva v rámci našeho oddechového času, vrátila hráčkám bojovnost a soustředěnost a podařilo se nám tak navázat na scénář z první poloviny utkání a zápas jsme úspěšně dotáhly do vítězného konce.

BC KOLÍN : BK VLČICE ŽĎÁR 62:39 ( 22:11, 34:18, 31:44)
BODY: Jozífková 10, Jurašek 7, Jarošová, Siváková 5, Němcová, Špačková 4, Benešová, Šoustarová po 2, Horká, Zbořilová

Naše nedělní utkání proti Kolínu nám nevyšlo tak, jak jsme si představovaly. Kromě toho, že jsme (díky karanténě) přišly o dvě šikovné hráčky, které se tak tohoto utkání nemohly zúčastnit, tak jsme se soupeřek zalekly hned od úvodních minut. Soupeřkám jsme nechaly příliš mnoho prostoru a ty toho dokázaly využít. Volně si nabíhaly pro přihrávky, často chodily do nájezdů na koš a velmi snadno nás obíraly o míče. Naše špatné přihrávky končily v rukách kolínských hráček, které nás okamžitě potrestaly proměněnými koši. Změnu hry přinesla až třetí čtvrtina, kdy již byly žďárské vlčice důslednější v obraně a dokázaly tak vybojovat několik míčů a rychle a úspěšně zakončit. Výsledkem naší snahy tak byla vyrovnanější část zápasu, kdy se nám podařilo stáhnout vysoký náskok Kolína, až na přijatelný rozdíl 11ti bodů. Komplikací zápasu však bylo velké množství odpískaných faulů našim hráčkám (některé z nich - Vaness, Market a Kája), tak měly 5 osobních chyb a poslední čtvrtina zápasu se tak musela odehrát bohužel bez nich. Další tři hráčky (Terka H., Bea a Elis) se zranily a zápas nebyly schopny dohrát. Utkání jsme tak dohrávaly pouze se čtyřmi hráčkami (Kláris, Mia, Zuz, Zboři), které se s tímto nelehkým úkolem popraly a zbývajících 8 minut odehrály na hranici svých možností. Za toto jim patří určitě poděkování.

A.Jurašek

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.