MLADŠÍ ŽÁKYNĚ U14 – rozdílné výkony hráček

Vlčice mají za sebou další utkání na domácí palubovce.

BK Vlčice Žďár x BK Studánka Pardubice 47 : 49 (9:12; 22:23; 34:39)
V sobotu jsme odehrály zápas s týmem BK Studánka Pardubice. Do zápasu jsme vstoupily s velkým odhodláním a všechny naše hráčky bojovaly s plným nasazením a jejich bojovnost byla neuvěřitelná. Touha po vítězství byla obrovská. Celý zápas ani jeden tým neodskočil na větší bodový rozdíl a týmy se tak téměř po celý zápas přetahovaly o vedení. Bohužel i přes veškerou snahu, se nám zápas nepodařilo vyhrát. Nezvládly jsme koncovku zápasu, kdy hráčky Pardubic na nás vytvořily tlak, který jsme nezvládly jak herně tak i psychicky. Přesto patří všem hráčkám velká pochvala za předvedený výkon.

Body: Jurašek V. 15, Filippi 6, Jarošová Z. 6, Špačková 5, Jurašek A. 4, Němcová 3, Klímová 3, Zbořilová 3, Humpolcová 2, Tlustošová, Marková

BK Vlčice Žďár x Sokol Hradec Králové  30 : 108 (4:43; 15:65; 26:75)
V neděli jsme nastoupily proti obávanému týmu z Hradce Králové. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas. Výkon našich děvčat byl od začátku zápasu velmi bojácný a nekoncentrovaný a od prvních minut zápasu jsme na dobrý výsledek rezignovaly. Nechuť a ohromný počet chyb z naší strany byl znát. Po poločase nastoupily hráčky z lavičky Hradce a 3. čtvrtka zápasu již byla vyrovnaná. Bohužel v poslední čtvrtině opět Hradec exceloval a my jsme jen přihlížely jejich bezstarostné a skvělé hře. Rychlé protiútoky jsme nestačily bránit a návrat do obrany nebyl v podstatě žádný.  V neděli hrálo zcela jiné družstvo než v sobotu. Věděli jsme, že vítězství nad tímto soupeřem by bylo velkým překvapením, ale že to zabalíme předem jsme netušily. Takto se zápasy nehrají.

Body: Jurašek V. 10, Jarošová Z. 6, Filippi 6, Tlustošová 4, Němcová 2, Klímová 2, Zbořilová, Humpolcová, Marková

Pozitivem ve hře obou víkendových zápasů, je snaha hráček zapojovat do hry prvky, které již trénujeme. I když se často nepodařily, oceňujeme snahu a chuť učit se nové věci.

Trenérky: P. Blažejovská, A. Jurašek

Autor: T. Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil