MLADŠÍ ŽÁKYNĚ U14 DOMA NEÚSPĚŠNÉ

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ  U14  DOMA NEÚSPĚŠNÉ

BK Vlčice Žďár : BC Vysočina 49:74 (10:13; 31:38; 41:60)
Body: Plevová 11, Jurašek, Jozífková 8, Špačková, Siváková 5, Jarošová, Tlustošová 3, Šoustarová, Klímová, Zedníčková po 2

Žďárská děvčata odehrála své další utkání již v pátek, kdy na domácí palubovce přivítala tým Jihlavy.
Do utkání nastoupily hráčky velmi zodpovědně a koncentrovaně na hru. Dobrá osobní obrana a souhra pod košem, nám přinášela spoustu možností do rychlých protiútoků. Bohužel jsme je nedokázaly úspěšně proměňovat. To se nám nedařilo ani v trestných hodech (29/11). V poločase jsme tak na soupeřky ztrácely pouhých 7 bodů. 
Třetí čtvrtka však byla z naší strany kritická. Jako bychom přestaly hrát. Nedůsledná obrana a naše nepřesné střely na koš, byly impulsem pro rychlé a úspěšně zakončené protiútoky našich soupeřek. Velmi vysoký počet nepřesných přihrávek a příliš rychlé zbavování se míče, bylo vždy potrestáno a náskok Jihlavy tak velmi rychle narůstal. Na kvalitní hru soupeřek jsme tak již nedokázaly reagovat a nakonec jsme prohrály rozdílem 25 bodů.

Je potřeba si uvědomit, že basket je kolektivní sport. Pokud nezačneme hrát v pěti hráčkách na hřišti, komunikovat mezi sebou, pouštět míč z ruky včas a ne až jsem v úzkých – zkrátka hrát týmově - bude velmi složité dovést zápas do vítězného konce.

A. Jurašek

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.