Mladší žáci výhru nepřivezli

Předposlední kolo extraligové nadstavby mladších žáků odehráli Vlci na venkovních palubovkách v Olomouci a v Brně. V sobotním utkání v Olomouci jsme proti kvalitnějšímu soupeři příliš šancí uspět neměli a s domácími dokázali držet krok pouze v prvních 5.minutách. Poté se začala projevovat značná herní převaha olomouckých, na kterou jsme nestačili a vysoko prohráli.
Veškerou přípravu jsme tak spíše směřovali k nedělnímu utkání proti SK Žabovřesky, které se nám doma v prvním vzájemném duelu podařilo porazit. Bohužel nám pro nedělní zápas vypadli někteří hráči základní rotace a vytouženou další výhru jsme si nepřipsali.

V nekompletní sestavě jsme i přesto chtěli v Brně bojovat o výhru a v utkání zvítězit. Bez svých spoluhráčů se Vlci zdravě semkli a do utkání nastupovali s odhodláním a vírou uspět. Od začátku jsme se na obranné polovině dokázali vyrovnat výškové i váhové převaze soupeře a i v útoku se často dostávali k vhodnému zakončení, jen se trefit…. Neproměněné šance nám tak celý první poločas bránili bodově se přiblížit a dostat se domácím pod kůži. Stále jsme ale byli ve hře a utkání chtěli dovést do vyrovnané koncovky. I když se nám to nakonec nepodařilo, kluci stejně jako v prvním poločase odmakali téměř bez střídání i druhou půli a sáhli si na dno svých sil. Na domácí jsme sice tentokrát nestačili a ti tak berou zaslouženou výhru, mnohem větší radost mám ale z odehraných minut a času stráveného na hřišti pro některé hráče, pro které to byly zcela nové role v utkání. A většina z nich, si myslím, vedla velmi obstojně.
V posledním kole extraligové nadstavby se tak Vlci představí na domácí palubovce, kde vyzvou o postup do Final 8 bojující BK Brandýs i BA Nymburk, který v posledním utkání sezóny bude určitě ze všech sil bojovat o svoji první extraligovou výhru. Máme se tedy ještě na co těšit a věřím, že společně uděláme vše pro to, abychom se s úspěšnou sezónou rozloučili tím nejlepším možným způsobem.

SK UP-BCM Olomouc -  BK Vlci Žďár       107:46   (31:17,56:25,86:41)
Body: Socha 12, Cik 8, Krejča 7, Růžička, Šrámek, Ganzwohl po 5, Osmík, Krejčí po 2, Pešák, Polívka
Fauly: 17:13
Trestné hody: 17/10-18/12
Trojky: 2:6

SK Žabovřesky -  BK Vlci Žďár       72:57   (16:6,32:20,54:35)
Body: Ganzwohl 10, Cik 9, Růžička, Krejča po 8, Šrámek, Kreutzer po 6, Osmík, Polívka po 4, Pešák 2
Fauly: 20:24
Trestné hody: 28/11-30/14
Trojky: 1:3        

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek