Mladší žáci v Pardubicích

Ve středeční dohrávce odloženého extraligového utkání podlehli mladší žáci U14 na palubovce silných Pardubic. Proti domácímu Vividbooks jsme se zaměřili na zvýšené úsilí v obraně, především na rychlou reakci a návrat do obrany po ztrátě míče a snahu zastavit rychlé brejky domácích. To se nám v úvodu utkání poměrně dařilo, protiútoky pardubických jsme dokázali přibrzdit a po úvodní čtvrtině jsme drželi s favoritem krok. V druhé jsme bohužel nedokázali tak dobře reagovat na naše ztráty, domácí se v čele s kapitánem Janovským několikrát dostali do přečíslení a do poločasu navýšili náskok. Do druhé půle jsme pak nastupovali s odhodláním porvat se o dobrý výsledek, kluci pracovali v obraně, snažili se o rychlý návrat a zlepšili se na doskoku. Směrem dopředu se snažili překonávat pohyblivou domácí obranu a prodrat se do zakončení. Zde nás stále velmi limituje odvaha, dravost a přímočarost v zakončení, což je škoda. Řada šancí k zakončení tak končí nevyužita. Vlčata i tak sehrála zatím nejpovedenější utkání v probíhajícím průběhu soutěže a věřím, že snahou a pílí v tréninku navážeme na tento výkon i v dalších zápasech a budeme důstojným soupeřem.

BK Vividbooks Pardubice  -  BK Vlci Žďár      88:49   (19:15,42:21,68:33)

Body: Bílek, Rosecký po 11, Krčmář 9,Haller 7, Vrána 4, Havelka, Mottl, Tůma po 2, Sláma 1, Kužela, Trávníček, Cempírek, Vilda. Fauly: 14:11. Trestné hody: 7/0-12/4. Trojky: 4:1.