Mladší žáci U14 venku nezaváhali

Dvě výhry z venkovních utkání si na své konto připsali mladší žáci U14, když v sobotním vyrovnaném utkání vybojovali cennou výhru na hřišti Pelhřimova a v neděli si snadno poradili s družstvem Tábora, kterému se zatím v dosavadním průběhu žákovské ligy nepodařilo zvítězit.  

Od úvodních minut utkání proti Sojkám se hrál vyrovnaný basketbal a ani jedno z družstev se nedokázalo výrazněji bodově odpoutat. Hra obou týmů působila značně nervózně a k vidění tak bylo spíše více ztrát, nepřesných přihrávek a neproměněných příležitostí. Tomu odpovídalo i nízké poločasové skóre, kdy se Vlci jen stěží prosazovali přes zataženou obranu domácích, což předznamenávalo tuhý boj o každý míč či koš až do samého konce. Do druhého poločasu Vlci zpřesnili rozehru, v obraně si začali více vypomáhat a hlavně přidali na důrazu při obranném doskoku. Toho jsme dokázali využít hlavně v závěrečné části, proměnit pár jednoduchých zakončení po rychlém protiútoku a vypracovat si rozhodující, dvouciferný náskok, na který již Sojky nedokázaly zareagovat a utkání zdramatizovat. Vlci tak vyrovnané utkání dotáhli do vítězného konce a mohli se radovat z výhry, která nebyla vůbec snadná a spíše vybojovaná.

BK Sojky Pelhřimov  -  BK Vlci Žďár
42:59 (11:15,18:26,31:40)
Body: Rosecký 22, Krejčí 11, Haller 9, Socha 7, Blažíček 6, Filipenský 3, Růžička 1, Skala, Pekáč, Kašpar, Kreutzer, Osmík, Pavlík, Pešák, Šrámek
Fauly: 28:18
Trestné hody: 22/8-38/10
Trojky: 0:3

V nedělním utkání na hřišti Tábora jsme rozhodně nechtěli nic podcenit a hned v úvodu soustředěnou hrou utkání rozhodnout. To se Vlkům díky aktivitě po celém hřišti dařilo, pod tlakem hrající domácí nutili již na obranné polovině ke ztrátám a ty využívali k snadnému zakončení. Rychlé vedení a bodové odpoutání se od soupeře nám tak umožnilo utkání odehrát na dvě pětky a do hry se ve velké minutáži mohlo zapojit všech 15 Vlků, kteří se hrou bavili. Opět ale naši hru zdobila spousta neproměněných, jasných šancí, nad kterými kolikrát zůstává rozum stát. V tom se musíme zlepšit a na zakončení se více soustředit! Domácím přejeme, aby rozhodně nic nevzdávali, z výsledků si nic nedělali a tvrdě na sobě pracovali, výsledek se časem určitě dostaví.

BK Tábor  -  BK Vlci Žďár
44:110 (13:32,21:54,38:85)
Body: Rosecký 31, Krejčí 20, Socha 18, Blažíček 14, Růžička 6, Skala, Kašpar, Haller po 4, Pavlík 3, Kreutzer, Pešák, Tomšík po 2, Pekáč, Osmík, Šrámek
Fauly: 15:7
Trestné hody: 7/1-16/8
Trojky: 1:0.                       

Klukům blahopřeji ke dvěma výhrám, které budeme chtít potvrdit za dva týdny v derby s Vysočinou.

Trenér: T. Rosecký

Autor: T. Vejlupek