Mladší žáci U14 venku nezaváhali

V brzkých ranních hodinách vyráželi mladší žáci U14 k nedělnímu ligovému utkání do Kolína, do kterého s bilancí 3-1 nastupovali v roli mírného favorita. Svoji roli vlčata během utkání potvrdila a po přesvědčivé výhře si na své konto připsala 4 výhru.

Hned po úvodním rozskoku se vlčatům podařili zaskočit kolínské hráče vytaženou obranou s aktivním presinkem, z kterého pramenily chyby domácích a snadné šance k zakončení. Ty bohužel vlčata v prvních minutách nedokázala využít k odskočení ve skóre, naštěstí po prvním nezdarech seřídila své mušky a vyložené šance začala postupně proměňovat.  Série 18bodů v řadě v rozmezí 4-9min. dodala vlčatům na klidu a potvrdila dobrý vstup do utkání. S chutí bránící vlčata pokračovala ve stejném tempu i v druhé čtvrtině, neustálým tlakem dovolila domácím pouze 2krát skórovat, sama se aktivně drala do zakončení a do poločasu si vypracovala 50ti bodový náskok.  Ve druhém poločase se hra domácích zlepšila a trochu zastavila nápor vlčat, konečný výsledek však jasně hovoří pro s chutí hrající vlčata, která si dokráčela pro další velmi důležitou výhru.

Do hry značnou minutáží zasáhla všechna vlčata ( Maty Svoboda vůbec poprvé ) a téměř všichni se bodově podíleli na výhře vlčat a zaslouží si velkou pochvalu.

BC Kolín  -  BK Vlčata Žďár      34:99   (5:31,9:59,20:79)
Body: Čech 23, Sláma, Bílek po 14, Rosecký 12, Haller 10, Vrána 8, Trávníček 6, Cempírek, Vilda po 4, Mottl, Blažíček po 2, Svoboda. Fauly: 7:14. Trestné hody: 15/6-12/14 Trojky: 0:1.