Mladší žáci U14 v Ostravě

Mladší žáci U14 v Ostravě 

V 9. a 10. kole žákovské extraligy skupiny B zavítala vlčata do moravskoslezského kraje, kde se v sobotním utkání postavila jednomu z horkých favoritů na titul dané věkové kategorie Nové Huti Ostrava, v nedělním utkání pak klukům z BK Snakes Ostrava.

V nezaměnitelné ostravské hale Tatran jsme proti dosud neporaženému suverénovi skupiny neměli sebemenší šanci a od začátku byli pod drtivým tlakem domácí obrany, která nás neustále nutila k chybám a téměř nám neumožnovala dostat se na útočnou polovinu, natož ohrozit domácí koš. Z ojedinělé útočné akce, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky, jsme tak své první body zaznamenali až v 8. minutě za stavu 32:0 a první čtvrtinu prohráli propastným rozdílem. S neskutečným tlakem hráčů Nové Huti na obou stranách palubovky jsme se nedokázali vypořádat po celý průběh hry a utkání prohráli hrozivým rozdílem. Ve zbytku utkání jsme se tak aspoň zaměřili na obranné doskakování a snahu o přechod na útočnou polovinu, kde jsme ale neustále naráželi na připravenou domácí obranu. Ostravští pod vedením velezkušeného Toma Veselého jsou prostě výkonnostně úplně někde jinde a vlkům nedali žádnou šanci.

Po sobotním debaklu vlci nastoupili k nedělnímu utkání s odhodláním urvat co nejlepší výsledek a dokázat si, že basket hrát umí. Domácí bez elitního střelce Bartoně vstoupili do utkání lépe (4.min 13:0), od té chvíle se vlčata ale herně zvedla, zaznamenala první body a snažila se domácím vyrovnat. Zlepšená hra na doskoku, snaha překonávat vytaženou obranu snakeů přihrávkou místo utápění se v driblinku a ochota uvolnit se pro míč nás postupně dostávala do hry. Bohužel spousta neproměněných příležitostí z bezprostřední vzdálenosti, chybějícího důrazu ve hře jeden na jednoho a odvaha postavit se tělem a zastavit průniky domácích nám neumožnili přiblížit se blíže ve skóre. Utkání jsme výsledkově mohli zvládnout mnohem lépe, ale už jen fakt, že jsme domácí udrželi na 70 bodech (výsledek domácího utkání 47:111) je znamením zvýšeného úsilí v obranné činnosti, od které se chceme odpíchnou k lepším výsledkům.

Ostravským týmům blahopřejeme k jednoznačným výhrám a smekáme před jejich uměním! Společný víkend jsme si i přes jednoznačné porážky všichni doslova užili a získali další důležité zkušenosti (sem s nimi) a hlavně nezapomenutelné zážitky (těch bylo požehnaně, viz foto ????). Jednou z nich byla i možnost vidět na vlastní oči utkání Kooperativy NBL mezi NH Ostrava a BK Redstone Olomoucko.

Rozhodně neskládáme zbraně! Naopak, na vlcích i přes sobotní raketu byla vidět chuť a touha hrát, dostat se na hřiště a porvat se o výsledek! Nevzdáme se a jako tým budeme bojovat, sbírat zkušenosti, pracovat v tréninku a zlepšovat se!

Závěrem speciální poděkování Lukymu Hallerovi a Nadě Drábkové za doprovod a pomoc s organizací víkendu! Někdy je vlčí smečka těžko zvladatelná ????, škoda jen, že to zatím vlci nedokáží přenést na hřiště.

BK NH Ostrava  -  BK Vlci Žďár      154:27   (42:6,77:14,110:22)
Body: Krčmář 6, Kužela 5, Tůma 4, Rosecký 3, Havelka, Bílek, Sláma, Vilda po 2, Vrána 1, Haller, Trávníček, Cempírek. Fauly: 16:13. Trestné hody: 15/8-18/7. Trojky: 5:0.

BK Snakes Ostrava  -  BK Vlci Žďár       70:28   (17:9,40:16,57:21) 
Body: Tůma 7, Sláma 6, Bílek, Kužela, Rosecký po 4, Vilda 2, Krčmář 1, Havelka, Cempírek, Haller, Trávníček, Vrána. Fauly: 24:26. Trestné hody: 39/20-27/7. Trojky: 1:1.                   

T.Rosecký

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.