Mladší žáci U14 v Jindřichově Hradci

Mladší žáci U14 v Jindřichově Hradci

V základní části žákovské ligy U14 zbývalo vlčatům před hracím víkendem odehrát poslední tři utkání, venkovní na hřištích v Pelhřimově a Jindřichově Hradci a závěrečné kolo (11.12.) na domácí palubovce proti Kolínu. Bohužel páteční zprávy o karanténě hráčů z Pelhřimova znamenaly odložení sobotního utkání (dohrávka snad v termínu 19.12) a vlčata tak odehrála pouze nedělní zápas v Jindřichově Hradci. Nemocemi či karanténami poznamenaná soupiska domácích, výhra o 60b z prvního vzájemného střetnutí a sobotní utkání v nohách hradeckých předznamenávaly snadné body, ale opak byl pravdou. O výhru jsme museli tvrdě bojovat až do konce utkání a lvi nám rozhodně nedali nic zadarmo.

Od začátku chtěla vlčata překvapit rozehrávku domácích presinkem a co nejvíce jim znepříjemnit přechod do útoku. Několik zisků míče jsme bohužel špatně zvolenými přihrávkami či neproměněnými příležitostmi, kdy jsme šli sami do koše, nedokázali bodově zúročit a domácí zlomit hned v úvodu. Sami jsme tak dostali hradecké do hry a do poločasu se hrála vyrovnaná partie, ve které jsme měli mírně navrch. Zlom v utkání přišel až po změně stran, kdy si kluci po poločasové bouři uvědomili, že pokud chtějí obrat domácí o body, musí hodně přidat v nasazení, důrazu a koncentraci. To si kluci vzali k srdci, výrazně zlepšili pohyb po hřišti a v úvodu druhé půle se několika rychlými protiútoky dokázali bodově prosadit a získat přijatelný náskok, který si pohlídali až do konce utkání. Lvi ale rozhodně nic nevzdali a do konce zápasu byli i v úzké rotaci vyrovnaným soupeřem.

Vlčata zvláště za zlepšenou hru v druhém poločase chválíme a hlavně jsme rádi za to, že jsme přes karantény a vládní opatření (nad kterými někdy zůstává rozum stát), mohli utkání vůbec odehrát. Na vlčatech je znát velké tréninkové manko z posledních týdnů, kdy se nám nedaří sejít v hojném počtu a každý takovýto zápas je pro nás jako dar z nebes. Bohužel jsme během zápasu přišli o dalšího tahouna Honzu Vildu, který se se zlomeninou zánártní kůstky a sádrou na noze přidal na početnou marodku vlčat. Honzíku, drž se a přejeme brzké uzdravení!

BK LIONS Jinřichův Hradec   -  BK Vlčata Žďár   49:70   (10:13,25:33,37:54)
Body: Rosecký 28, Sláma 11, Vilda 10, Tůma, Havelka po 6, Kužela 4, Trávníček 3, Vrána 2, Cempírek Mottl. Fauly: 23:23. Trestné hody: 25/12-31/11. Trojky: 3:1.