Mladší žáci U14 si další výhru nepřipsali

V předposledním kole žákovské extraligy přivítali vlci na domácí palubovce týmy BK Královští Sokoli a BK Vividbooks Pardubice. V sobotním utkání proti sokolům jsme chtěli navázat na překvapivé vítězství v Hradci a urvat další výhru, v nedělním pak potrápit favorita z Pardubic. Utkání nám ale nevyšla podle našich představ a oba soupeři si odvezli zasloužené výhry.

V utkání proti sokolům jsme nedokázali navázat na dobrou obranu z utkání před týdnem, kde jsme domácím v hradecké aréně za celý zápas povolili nastřílet pouhých 43 bodů! Velké problémy jsme měli především se zastavováním útočných choutek Vojty Melšy(29 b. proti 11 b. z prvního utkání), který si v první půli na hřišti dělal co chtěl a táhl hradeckou ofenzivu, která nám do poločasu nasázela 51 bodů a utkání rozhodla. Po změně stran jsme chtěli zapomenout na nepovedený poločas, začít tzv. od nuly a domácím divákům se předvést v lepším světle. Vlci do druhé půle značně přidali v nasazení a agresivitě, v obraně začali sokoly nahánět po celém hřišti, herně se zvedli a třetí čtvrtinu ovládli. Na obrat v utkání už sice bylo pozdě, nasazením, aktivnější obranou a důrazem na doskoku jsme si aspoň připsali dílčí úspěch v podobě vítězství v druhém poločase (34:22). Škoda! Škoda první půle, kdy se nám na hřišti nepovede pár akcí, přestaneme si věřit a spíše kroutíme hlavou, jak nám to nejde!

Favoritovi z Pardubic, jenž vážně pomýšlí na postup do republikového finále mezi 8 nejlepších jsme se v průběhu první půle částečně dokázali vyrovnat a do poločasu s ním drželi krok. Jakmile ale do druhé půle trenér hostů vedle sebe postavil trio Avuk, Štěpánek a Janovský, nebylo co řešit. Tempu leadrů pardubického týmu se zatím nedokážeme vyrovnat, což se okamžitě projevilo na výsledku třetí čtvrtiny (8:34). Utkání jsme ale rozhodně nechtěli zabalit a pouze dohrát a i přes nepříznivé skóre jsme bojovali až do konce.

V závěru sezóny zbývají vlkům odehrát poslední tři zápasy. Odložené utkání s Olomoucí a závěrečné kolo v Brně proti tygrům a skokanům, ve kterých se ještě pokusíme urvat aspoň jednu výhru. Tak nám držte palce a děkujeme za podporu!

BK Vlci Žďár  -  BK Královští Sokoli   51:73   (10:25,17:51,32:55)
Body: Sláma, Kužela, Krčmář po 9, Bílek 7, Rosecký 6, Tůma 4, Vilda 3, Vrána, Trávníček po 2, Haller, Mottl, Cempírek. Fauly: 26:21. Trestné hody: 23/11-34/15. Trojky: 2:2.

BK Vlci Žďár  -  BK Vividbooks Pardubice   44:92   (14:17,25:41,33:75)
Body: Bílek 11, Rosecký 10, Kužela 7, Krčmář, Sláma po 4, Tůma 3, Trávníček, Vilda po 2, Haller 1, Vrána, Cempírek, Mottl. Fauly: 25:17. Trestné hody: 16/8-32/12. Trojky: 2:6.