Mladší žáci U14 postup do extraligy

Za dalšími zápasy Žákovské ligy odjelo družstvo mladších žáků o tomto víkendu do Kyjova a Kroměříže. Sobotní utkání proti Jiskře Kyjov probíhalo v bouřlivé atmosféře místní haly a bylo velmi vyrovnané. Hned na začátku jsme neproměnili několik jistých šancí, agresivní obranou jsme ale získali řadu míčů a první čtvrtinu vyhráli. Ve druhé se soupeř i díky čtyřem trojkám dostal do vedení. Byli jsme nedůslední v doskakování, zvláště obranném, a umožnili hráčům Kyjova i několik pokusů o skórování v každém útoku. Před poločasem jsme prohrávali až o 9 bodů. Po přestávce se naše hra výrazně zlepšila a dvanáctibodovou šňůrou jsme se opět ujali vedení, které jsme na začátku poslední čtvrtiny navýšili až na 19 bodů (42:61). Místo poklidného dohrání zápasu jsme ale vytvořili několik zbrklých chyb a zbytečně se strachovali o výsledek do konce zápasu.

Jiskra Kyjov – BK Vlci Žďár 63:70 (9:13, 32:26, 42:51)
Body: Polívka 23, Policar 21, Strážnický 8, Dejmek 6, Danko a Jaroš 4, Pleva 2, Beran a Jeřábek 1, Beneš, Hemza, Kužel, Polanský, Pošvic

Nedělní zápas v Kroměříži ovládli žďárští Vlci hned od začátku. Kromě druhé čtvrtiny jsme výborně bránili a několikrát donutili soupeře porušit pravidlo 24 vteřin. Dařilo se i v útoku, k vidění bylo mnoho pohledných basketbalových akcí. Vítězstvím jsme učinili rozhodující krok a postoupili do extraligy.

TJ Slavia Kroměříž – BK Vlci Žďár 43:75 (6:27, 24:39, 32:61)
Body: Polívka 18, Strážnický 14, Danko 11, Pleva 10, Polanský a Policar 6, Dejmek a Jaroš 4, Beran 2, Beneš, Hemza, Jeřábek, Kužel, Pošvic

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.