Mladší žáci doma nestačili na favorita

Stejně jako před 14 dny se i tentokrát představili mladší žáci na domácí palubovce, kde ve 4. a 5. kole žákovské ligy U14 přivítali dva pražské celky BA Radotín a USK Praha.  Po přesvědčivé sobotní výhře o 60 bodů se Vlci v neděli střetli s jedním z aspirantů na celkové vítězství v soutěži USK Praha, který v loňské sezóně obsadil 3.místo na Národním finále U13. I přes jednoznačnou porážku jsme ale ze hřiště odcházeli se vztyčenou hlavou a pocitem, že jsme soupeři nic neodevzdali a hráli se zápalem a nasazením.

Do utkání s Radotínem vtrhli Vlci jako hladová smečka toužící po kořisti.  Od začátku nás bylo plné hřiště a než se hosté stačili rozkoukat, svítilo na tabuli skóre 18:0.  Do konce první části jsme si svojí aktivitou po celém hřišti vypracovali dvouciferný náskok a napumpovali do sebe zdravé sebevědomí, které nám vydrželo po celý zápas. V druhé čtvrtině sice hosté dokázali vyrovnat hru a využívat naší nepozornosti na obranné polovině či zbytečných ztrát při snaze o rychlý protiútok. Ve zbytku utkání jsme ale dokázali udržet nastolené tempo, v obraně si dobře vypomáhali a snažili se o co nejjednodušší možný přechod do útoku. Vlci si utkání užívali, hráli s velkou chutí a zaznamenali první 100 bodovou výhru. Konečný výsledek utkání je pro hosty možná až krutý a jsem přesvědčen, že na domácí palubovce budou pro Vlky určitě nepříjemným soupeřem, který nám nedá nic zadarmo. 

BK Vlci Žďár  -  BA Radotín
113:53 (29:8,51:25,85:41)
Body: Rosecký 31, Krejčí 23, Haller 21, Růžička 15, Blažíček 11, Filipenský 4, Tomšík, Šrámek, Cik, Pavlík po 2, Kreutzer, Osmík
Fauly: 24:24
Trestné hody: 20/12-36/14
Trojky: 1:0

Nedělní utkání proti favoritovi z USK bylo od začátku jednoznačnou záležitostí. Od prvních minut jsme byli pod neustálým tlakem, ztráceli jeden míč za druhým a nestíhali zachytávat brejky hostů. Přesto jsme se v průběhu celého utkání nevzdávali, snažili se bojovat o každý míč a rozehrávku soupeři znepříjemňovat včasným přistupováním. Přes výškovou převahu hráčů USK se nám v obraně podařilo doskočit pár míčů a rychlým přechodem několikrát za zápas hosty přečíslit a pohodlně zakončit. To byly asi nejpovedenější momenty z naší strany. Více nám toho soupeř v utkání bohužel nedovolil, o čemž jasně hovoří samotný výsledek. Přesto musím všechny kluky za předvedený výkon, bojovnost a nasazení pochválit. Utkání nevzdali, rvali se až do konce a snažili se na hřišti předvést své dovednosti.

BK Vlci Žďár  -  USK Praha
58:147 (14:44,27:77,46:117)
Body: Rosecký 19, Haller, Blažíček po 16, Krejčí 5, Pavlík 2, Filipenský, Růžička, Tomšík, Šrámek, Osmík, Kreutzer, Cik
Fauly: 20:21
Trestné hody: 23/11-21/7
Trojky: 1:2

Vlci moc Vám děkuji a těším se na další společné zápasy! 

Trenér: T. Rosecký

Autor: T. Vejlupek