Mladší vlčata U12 dovezla cennou výhru

Mladší vlčata U12 dovezla cennou výhru

Mladší vlčata U12 zahájila nový rok kvalitně obsazeným turnajem v Brně, kde se za podpory hlasitých žďárských fanoušků poměřila s Vyškovem a domácími tygry. Přes dobré výkony si vlčata dovezla výhru i prohru, když se především v utkání s domácími nedokázala vyrovnat s výškovou převahou soupeře. 

BK Maják Vyškov - BK Vlčata Žďár       23:45 (5:7,7:25,16:35)
Body: Rosecký 15, Růžička, Kužela po 6, Blažíček, Tůma po 4, Vrána 3, Trávníček, Sláma, Vilda po 2, Haller 1, Mottl, Dokulil, Havelka, Cempírek

Do prvního vzájemného střetnutí v sezoně s vyškovskými vstoupila vlčata s respektem, první body zaznamenala až ve 4. minutě a jen díky výborné obraně nedovolila soupeři odskočit. Postupem času ze sebe setřásla úvodní nervozitu a během druhé části začala praktikovat svoji aktivní hru. Ofenzivně laděná vlčata v této části nasázela 18 bodů a výbornou obranou dovolila vyškovským skórovat pouze ze šestek. V dalším průběhu utkání si vlčata svou aktivitou a chutí do hry udržovala bezpečný bodový odstup, těsnou obranou nepouštěla soupeře do vymezeného území a zisků v obraně využívala k rychlému přechodu a zakončení. Bohužel na některé výroky rozhodčích začali hráči Vyškova reagovat podrážděně, hra se rozkouskovala a utkání se dohrávalo v napjaté atmosféře. Vlčata si ale zachovala klidnou tvář, některými reakcemi soupeře či zákroky za hranou pravidel se nenechala rozhodit a radovala se z cenné výhry.      

Tygři JBC Brno – BK Vlčata Žďár       63:45 (21:11,33:22,47:35)
Body: Trávníček, Rosecký po 8, Růžička, Tůma po 6, Blažíček, Kužela po 5, Haller 3, Dokulil 2, Sláma, Vilda po 1, Mottl, Vrána, Havelka, Cempírek

Již před utkáním s brněnskými tygry byla na vlčatech vidět obava z výškové převahy soupeře, která se projevila hned v úvodní části. V té úřadoval skvěle hrající brněnský talent Noel, kterého vlčata přes veškerou snahu nedokázala odstavit od míče. Na Noelových 19 bodů z 21 v první části (celkem 29b.) dokázala vlčata prvním vstřeleným košem zareagovat až za stavu 10:0, kdy je svou bojovností a odvahou nakopl nejmladší Marťas. Od té chvíle se vlčata herně zvedla, dodala si sebevědomí, začala lépe bránit a vyrovnala hru. Oklepaná a odvážnější vlčata tak byla ve druhé a třetí čtvrtině tygrům vyrovnaným soupeřem, předváděla pěkné kombinace při přechodu do rychlého protiútoku, ale bohužel ztrátu z úvodní části se pod tlakem brněnské obrany nedařilo snížit. V poslední části již vlčatům docházely síly a zbytečnými ztrátami se nedokázali k soupeři bodově přiblížit a utkání zdramatizovat. Tygrům za předvedený výkon na útočné i obranné polovině hřiště gratulujeme k zcela zasloužené výhře a doufejme, že příště budeme statnějším protivníkem a o výhru se více popereme.      

 Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.