Mladší minižákyně U12 ...první zápasy v životě

V sobotu 25.9. odjely na své první utkání do Brna i mladší minižákyně U12, doplněné hráčkami z U10. Pro některé hráčky to byly úplně první zápasy v životě. Tým si na cestu pronajal mikrobus a tak již po cestě probíhala pohodová atmosféra, která celý tým stmelila a na holkách bylo vidět, jak jsou na první utkání velmi natěšená.

V prvním utkání čekal na vlčice silný soupeř Tygři Brno. Naše děvčata nastoupila s velkým zápalem a nasazením a tak se na první koše nečekalo dlouho a již po první čtvrtině vedla naše děvčata 14:2. Vlčice se rvaly o každý balón a jejich velkou výhodou bylo i pravidelné střídání díky velkému počtu hráček. Velký náskok si vlčice držely po celou dobu utkání a tak jejich první vítězství v sezóně 48:18 bylo zasloužené.

Druhým soupeřem byl tým Sokol Podolí, který měl v sestavě i několik kluků. Na našich děvčatech již byla znát velká únava a po první čtvrtině prohrávala vlčice 1:10. Přesto, že se děvčata snažila a znovu se rvala o každý balón, koše nám moc nepadaly a v poslední čtvrtině jsme neskórovaly dokonce ani jednou. Škoda spousty neproměněných košů a únavy, utkání mohlo být vyrovnanější. I přes konečnou prohru 21:42 si vlčice zaslouží velkou pochvalu za nasazení, nebojácnost a chuť hrát.