Mladší minižákyně U12 předvedla na domácí palubovce dobrý výkon

Mladší minižákyně předvedla na domácí palubovce dobrý výkon

Minulý víkend se na domácím hřišti odehrála dvě utkání mladších minižákyň, která musela být odehrána v náhradním termínu, z důvodu velké únorové marodky žďárských vlčat. Přestože náš tým ještě nebyl v kompletním složení, dovolím si říct, že jsme se se s oběma zápasy popasovaly na výbornou.

BK VLČATA ŽĎÁR – SK K2 PROSTĚJOV    46 : 47 (12:13; 24:25; 36:39)
Body: Siváková, Plevová po 12, Vince 8, Jurašek, Tlustošová po 4, Němcová, Benešová, Šoustarová po 2, Zedníčková, Malíková, Fňukalová, Horká

Nástup domácích hráček do prvního utkání byl skvělý. Od začátku se vlčata prala o každý míč a byla aktivní jak v útoku, tak i v obraně. Důrazný tlak na soupeřky, chuť a snaha získat míč do našeho držení byla viditelná. Hráčky se nebály rychlých protiútoků, které se nám však bohužel nedařilo proměňovat. Našemu týmu nelze upřít snahu po celý průběh zápasu, nicméně velké množství nepřesných přihrávek, trápení se v driblinku, unáhlená a nepřipravená střelba na koš, jsou kaňkou, na jinak povedeném zápase. Nedůrazná hra jedna na jednu, kdy se necháme vytlačit téměř k rohu hřiště a rychlý přechod do útoku s kvalitním driblinkem, jsou základní herní činnosti, na které se musíme v tréninku více změřit. I přes tyto chyby, jsme s hráčkami Prostějova držely krok po celý průběh utkání a zápas tak byl vyrovnaný až do samého závěru zápasu. Bohužel nám v závěru chyběly neproměněné koše a Prostějov se tak zaslouženě radoval z těsného vítězství.

BK VLČATA ŽĎÁR – SK K2 PROSTĚJOV    38 : 49 (10:5;19:18;30:34)
Body: Siváková 7, Šoustarová, Jurašek po 6, Tlustošová, Benešová, Vince, Plevová po 4, Němcová 2, Fňukalová 1, Horká, Zedníčková, Malíková

Ve druhém zápase byla znát únava hráček obou týmů. Hra byla opět dlouho vyrovnaná a jednotlivé útoky se přelévaly z jedné strany hřiště na druhou. Jak domácí vlčata, tak i jejich soupeřky z Prostějova, se nedokázaly přizpůsobit své hře a zbytečně chybovaly. Vlčata byla sice úspěšnější z nájezdů na koš, ale bohužel měla více osobních chyb a tak téměř každý náš faul byl potrestán proměněnou šestkou hostujících hráček. Poločas tak byl velmi vyrovnaný a žďárská vlčata jej těsně vyhrála (19:18). Ve druhém poločase nám síly ubývaly rychleji než hráčkám soupeře a toho Prostějov využil a rychlými a úspěšně zakončenými protiútoky, nás potrestal. Přestaly jsme hrát kolektivně, jako bychom ani své spoluhráčky na hřišti neviděly. Samozřejmě je velice důležité hrát na koš a získávat tak body, ale je také potřeba hrát kolektivně a uvědomit si, zda spoluhráčka na hřišti není ve výhodnější pozici. Když udělám chybu, nesklopit hlavu, ale chtít ji napravit a bojovat po celý zápas. I přes tyto chyby, bychom rády naše vlčata pochválily za to, jak se o víkendu předvedla. Příště se určitě budeme radovat z vítězství my.

Trenérky: A. Jurašek, H. Jozífková

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.