Mladší minižáci U12 zahájili sezonu

Mladší minižáci U12 zahájili sezonu

         Jako poslední z vlčí smečky vstoupila do bojů naše mladší vlčata U12, která v nedělním turnaji pořádaném na domácí palubovce přivítala družstva SKB Tišnov a SK Renocar Podolí. Do obou utkání nastupovala vlčata pouze s 12 hráči, přesto díky skvělé podpoře domácího publika předvedla bojovné výkony a zaslouženě se tak mohla radovat z prvních výher v soutěži. Mrzí nás  pouze absence marodů Petra, Jirky, Adama a Vojty, které bychom místo polehávání v posteli či povzbuzování z hlediště raději viděli běhat po hřišti.

BK Vlčata Žďár  -  SKB Tišnov       67 : 22 (21:5,42:10,59:20)
Body: Rosecký 13, Haller, Vilda po 10, Mottl 9, Vrána 8, Tůma 7, Bílek 4, Trávníček, Sláma, Tesař po 2, Filipenský, Víteček

V utkání proti Tišnovu, kterému se po mnoha letech podařilo postavit a přihlásit do soutěží chlapecké družstvo, nutila vlčata svým pohybem s basketbalem začínajícího soupeře ke ztrátám, které ihned využívala k přechodu na útočnou polovinu. Zde se vlčata rychlými průniky, i přes výškovou převahu zejména na výjimku hrajících starších hráčů, neustále pokoušela ohrožovat soupeřův koš a postupně navyšovala své vedení. Přestože vlčatům chyběl pověstný „drive“, utkání s převahou ovládla a mohla se radovat z premiérové výhry. Je potřeba pochválit kluky z Tišnova, protože na to, že s basketbalem teprve začínají, hráli velmi odvážně a vlčatům zdaleka nebyli odevzdaným soupeřem. 

BK Vlčata Žďár  -  SK Renocar Podolí  66 : 36 (12:18,38:26,52:28)
Body: Vrána 16, Tůma 12, Vilda, Rosecký po 9, Bílek, Sláma po 6, Haller 4, Trávníček, Tesař po 2, Mottl, Filipenský, Víteček

Vstup do utkání proti houževnatému a již tradičně velmi dobře rychlostně připravenému družstvu z Podolí vlčatům vůbec nevyšel. Pomalý pohyb po hřišti, neochota se rozběhnout, chybějící nasazení a bojovnost, to vše přispělo k rychlému vedení soupeře 0:8, kterému vlčata pouze bezmocně přihlížela. Až po připomenutí v oddechovém čase, že bez pohybu a nasazení to nepůjde a za podpory skvělého hlediště, se vlčata postupně začala podolským vyrovnávat. Díky včasnému přistupování, tlaku na hráče s míčem, zvýšené bojovnosti, ale hlavně snaze vyrovnat se soupeři v rychlosti, začala vlčata hosty postupně přehrávat. Zejména díky nasazení v obraně a přepnutí na jiný rychlostní stupeň celé druhé pětice v čele se Štěpou, který svým pohybem a přesnými pasy dělal soupeři značné problémy, ovládla vlčata 2. čtvrtinu rozdílem 18 bodů. To dodalo vlčatům odvahu do zbývajícího průběhu zápasu. Po změně stran  vlčata navázala na povedený výkon z druhé části, neústupnou obranou nepouštěla soupeře v dalším průběhu hry příliš na dostřel vlastnímu koši a díky zlepšenému pohybu oproti začátku střetnutí, hledáním spoluhráčů před sebou a snahou prosadit se jeden proti jednomu, dotáhla utkání do vítězného konce.

 Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

  

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.