Mladší minižáci U12 Festival mladších minižáků U12 v Ostravě

Festival mladších minižáků U12 v Ostravě

Na závěr sezóny se družstvo mladších Vlčat U12 zúčastnilo Festivalu U12 pořádaného letos ve dnech 27.-29.4.18 v Ostravě pro týmy, které ze svých oblastí nepostoupily na mistrovství ČR. Na turnaj se sjelo 12 družstev z celé republiky.

V základní skupině jsme nezačali nejlépe a hned v prvním utkání výrazně prohráli s BK Lokomotiva Plzeň, i když byl ještě v šesté minutě třetí čtvrtiny stav vyrovnaný (41:42). Poslední dvě minuty této části hry jsme však prohráli 10:0 a o zápase bylo rozhodnuto. Do vyřazovací části jsme pak postoupili z druhého místa po vítězství nad BŠ Tygři Praha. Ve čtvrtfinále se nám podařilo porazit BA Roudnici nad Labem a v následném semifinále také BA Spartu Praha. A byli jsme ve finále proti domácímu týmu BK Snakes Ostrava! V bouřlivé atmosféře jsme začali lépe a vyhráli první čtvrtinu 13:7. Všichni velmi dobře bránili a bojovali o každý míč, nedařilo se nám ale proměňovat všechny jisté šance a výrazněji zvýšit náš náskok. Do poločasu tak soupeř srovnal (21:21) a hrálo se zase od začátku. V šesté minutě třetí čtvrtiny jsme opět vedli (31:26), pak se ale zranil náš nejlepší hráč Matěj Danko, vedení jsme neudrželi a čtvrtina skončila remízou (33:33). V poslední části zápasu nás opět sráželo neproměňování jistých šancí a tak jsme nakonec prohráli o šest bodů.

Druhé místo na turnaji je velkým úspěchem družstva, navíc ještě byli do All‑Star týmu nominováni František Beran a Matěj Danko.

Všem hráčům je třeba poděkovat za výborné výkony a reprezentaci našeho klubu a přítomným rodičům za skvělé povzbuzování.

BK Vlci Žďár n/S – BK Lokomotiva Plzeň 48:80 (30:35)

BK Vlci Žďár n/S – BŠ Tygři Praha 75:58 (36:22)

BK Vlci Žďár n/S – BA Roudnice nad Labem 67:46 (28:17)

BK Vlci Žďár n/S – BA Sparta Praha 60:41 (34:24)

BK Vlci Žďár n/S – BK Snakes Ostrava 41:47 (21:21)

Body: Danko 76, Jaroš 47, Beran 46, Jeřábek 35, Tomek 23, Coufal 20, Šilhart 13, Leskour 9, Stejskal a Urban 6, Jaitner a Mráček 4, Homola 2, Vejlupek, Víteček