Mladší minižáci nakročily směrem k Národnímu Finále

Náročný sobotní dvojboj zvládli úspěšně na domácí palubovce mladší minižáci (U12), když dokázali zvítězit v obou utkáních s brněnskými Tygry. Ti jsou posledním soupeřem a „překážkou“ na cestě na Národní Finále. K postupu na NF tak mají kluci po sobotě blízko, .....

První utkání, v trošku netradičním čase, začali výrazně lépe kluci z Brna. Po několika rychlých koších vedli 6:0 a 10:3. Naši kluci se ale dokázala včas otřepat a díky zlepšené obraně ještě před koncem první čtvrtiny skóre otočili ve svůj prospěch. I druhá čtvrtina byla herně vyrovnaná. Od výraznějšího vedení nás brzdila nepřesná střelba a opakující se chybky v obraně, hlavně při doskoku pod naším košem. Obojí se trošku zlepšilo ve třetí čtvrtině, kdy se kluci na hřišti konečně trošku uklidnili. V 6. minutě 3. čtvrtiny se naše vedení přehouplo přes deset bodů a vypadalo to, že kluci zvládnou výrazněji odskočit. I Tygři ale hráli dobře, a tak se o vítězství bojovalo i dále ve 3. a 4. čtvrtině. Tygři sice dokázali na každý náš koš odpovědět (někdy až příliš snadno), ale nenašli způsob, jak se přiblížit na méně než 10 bodů. A tak z prvního utkání připisujeme první vítězství v této sérii.

Vlčata Žďár vs. Tygři Brno
74    :    65    (20:16, 38:31, 54:45)

Druhé utkání po cca 20. minutové přestávce začalo lépe pro nás. Tygři se ale drželi na dostřel. Kluci bránili lépe než v prvním utkání, a to se ukázalo v průběhu utkání jako velmi důležitý faktor. V útoku klukům chyběla nejen rychlost, ale i lehkost, se kterou dokáží hrát a spolupracovat. I přesto jsme v poločase vedli o 10 bodů. O výsledku utkání fakticky rozhodla 3. čtvrtina, kterou jsme vyhráli o 10 bodů i díky chytřejší hře v útoku. Kluci konečně využili některých slabších obránců v týmu Tygrů a přes ně dokázali několikrát skórovat. Naše hra v útoku se rozložila mezi více hráčů a to bylo pro soupeře velmi těžké řešit. Téměř dvacetibodové vedení před závěrečnou čtvrtinou dne znamenalo dostatečný náskok a vítězství si kluci už nenechali vzít. Malou kaňkou na výsledku druhého utkání je konečný bodový rozdíl, který je nakonec „jen“ 11 bodů. Po povedené třetí čtvrtině jsme mohli soupeře v té čtvrté definitivně zlomit a naše vítězství mohlo být i výraznější. I tak bereme druhé vítězství, a to je v tomto případě to podstatné.

76    :    65    (19:14, 43:33, 63:44)

Obě dvě utkání byla herně velmi vyrovnaná. Po delší době jsme se opět setkali s dobrým týmem a kluci se tak kromě šikovných soupeřů museli vyrovnat i s nervozitou, kterou v jiných utkáních tolik nevnímají. Na jejich hru to mělo určitě vliv, a je to určitě cenná zkušenost do dalších podobných utkáních. Kluci zdaleka nepředvedli svůj nejlepší výkon, ale o to cennější je fakt, jak se s celou situací dokázali popasovat. Naší výhodou oproti soupeři bylo týmovější pojetí na obou stranách hřiště. Závěrečný potlesk od diváků a rodičů byl v tomto určitě zasloužený.