Mistr republiky NH Ostrava znovu ve Žďáru

V dalších střetnutích nadstavby mladších žáků čekala Vlky na domácí palubovce těžká utkání proti silným týmům SK UP-BCM Olomouc a NH Ostrava. Oba celky okupují špici extraligové tabulky a s předstihem již mají zaručenou účast v bojích na květnovém turnaji o titul mistra ČR, na kterém se představí top osm nejlepších týmů v zemi.

SK UP BCM Olomouc, bronzový medailista MČR U13, vítěz základní části ligy U14 ve skupině E(bilance 14:0) a vítěz dvou letošních turnajů středoevropské mládežnické basketbalové ligy CEYBL se ve čtvrteční dohrávce 2x odloženého utkání na hřišti Vlků prezentoval agresivní a energickou hrou na hraně pravidel, která je mě velmi sympatická. Neustálým napadáním a tlakem na hráče s míčem nás hosté nenechali ani na vteřinu vydechnout a i díky trojkové smršti v úvodu se rychle ujali vedení. My jsme se pod výrazným tlakem soupeřovi obrany dostávali jen stěží k zakončení a když už, tak jsme nedokázali proměnit. Hosté si tak do poločasu drželi pohodlný náskok, využívali našich chyb v rozehrávce a v utkání byli jednoznačně lepším týmem. Až po změně stran se Vlci trochu nadechli a částečně se dokázali hostujícím hráčům vyrovnat v nasazení a bojovnosti, otěže utkání ale drželi pevně ve svých rukou olomoučtí a bez pochyb si ze Ždáru odvezli zasloužené vítězství. Velké poděkování patří ždárskému publiku za hlasitou podporu, kterou pozitivně vnímal i hostující tým a ve které se vždy příjemně hraje. ,,Ač bylo skóre vysokého rozdílu, občas to v tělocvičně vypadalo, že soupeř je vítězným družstvem. Skvělí fanoušci z řad Žďáru měli obrovskou radost z každé povedené akce svého týmu“.

BK Vlci Žďár -  SK UP-BCM Olomouc       64:87   (13:21,24:43,43:67)
Body: Socha 21, Kašpar 14, Šrámek 7, Ganzwohl 6, Krejča 5, Osmík 4, Polívka 3, Cik, Krejčí po 2, Kreutzer
Fauly: 17:19
Trestné hody: 15/4-29/20
Trojky: 4:3

BK NH Ostrava, vítěz MČR U13, suverénní vítěz základní části žákovské ligy skupiny F(bilance 14:0 se skóre 1633:425), vítěz tří letošních turnajů CEYBL a dva roky neporažený tým, který hledá soupeře, zavítal po dvou letech opět do Žďáru(pamětníci mají určitě v hlavách dva roky starý výsledek-Vlci U14 ročník 2008, 2009 vs NH Ostrava 35:145) Pro nás po dvou letech opět jednoznačně svátek, obrovský zážitek a odměna za celoroční snahu v tréninku. Na utkání jsme se připravovali celý týden a hlavně v hlavách si snažili srovnat, že nám vůbec nejde o konečné skóre, ale zejména o to, jakým způsobem se budeme ve hře proti nejlepšímu týmu v zemi prezentovat. Tedy totální nasazení, bojovnost až rvavost a odvaha se prosadit. Konečný výsledek je jednoznačný, drtivý a demonstruje totální dominanci ostravského týmu…. to jsme tak nějak čekali. Velké zklamání ale panuje z velmi, velmi ustrašeného a doslova bojácného výkonu Vlků, kteří na hřišti nepředvedli vůbec nic snad kromě snahy zbavit se co nejdříve míče a nechat zodpovědnost na druhých. Uff, uff… zklamání a promarněná příležitost dokázat si (bez ohledu na výsledek), že se dokážeme postavit nejlepším, která klukům dojde myslím až s odstupem času. Například v Ostravě jsme i přes to, že nás domácí v závěru hodně šetřili, prohráli také výrazným rozdílem. Po utkání jsme ale od ostravských trenérů vyslechli pochvalu za bojovný výkon, snahu hrát a prosadit se. V domácí odvetě o tom nemůže být ale ani řeč, bohužel!

BK Vlci Žďár -  BK NH Ostrava       31:124   (6:35,11:74,16:103)
Body: Ganzwohl 8, Polívka 6, Krejčí 5, Kašpar 4, Socha, Cik po 3, Krejča 2, Šrámek, Kreutzer, Osmík
Fauly: 23:16
Trestné hody: 9/5-33/16
Trojky: 4:2 

No nic, další významná lekce do sportovního života Vlků, z které bychom rádi vytěžili maximum. Jedeme dál, Vlci!

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek