Minižákyně U13 začaly druhou polovinu soutěže

V sobotu 8. 12. 2018 se družstvo starších minižákyň ve své soutěži přehouplo do druhé poloviny a Vlčice na své palubovce přivítaly již známé týmy KP Brno a Dubňan.

V prvním utkání byla na holkách vidět nervozita, když neproměňovaly vyložené šance a kupily banální chyby v rozehrávce. Jenom díky dobré obraně nedovolily soupeřkám žádný velký odskok a do druhého poločasu se nastupovalo s dvoubodovým mankem. Pak už ale Vlčice neponechaly nic náhodě, zlepšily i hru v útoku a dotáhly utkání do vítězného konce.

Ve druhém zápase proti družstvu Dubňan se žádné překvapení nekonalo. Holky nastoupily ke hře zcela zodpovědně, o čemž svědčí i skóre z první čtvrtiny 24:0. Celé utkání se odehrávalo pod žďárskou taktovkou a Vlčice si zasloužené užily vítězného pokřiku i po dalším mistrovském utkání.

BK Vlčata Žďár – KP Brno 50:30 (18:20)
body: Lacinová 13, Hanusová 12, Benešová a Freiwaldová po 6, Ganzwohlová a Horká po 4, Vtípilová 3, Vildová 2

BK Vlčata Žďár – Basketbal Dubňany 82:14 (42:7)
body: Hanusová 26, Lacinová 22, Vildová 13, Vtípilová 8, Freiwaldová 6, Ganzwohlová 6, Vildová 6, Benešová a Horká po 4