Minižákyně U12 – „Z Brna si vezeme jedno vítězství“

Minižákyně U12 – „Z Brna si vezeme jedno vítězství“

Mladší vlčata sehrála o víkendu na brněnské palubovce svá první utkání v novém roce. Především zápas s lídrem soutěže BK Žabiny Brno, byl pro náš tým velkou výzvou a zkouškou zároveň.

BK Žabiny Brno - BK Vlčata Žďár    47 : 31 (10:4; 18:20; 35:24)
Body: Plevová 18, Benešová 4, Jozífková 3, Jurašek, Němcová, Sáblíková po 2, Zedníčková, Špačková, Fňukalová, Jarošová, Malíková, Horká, Šoustarová

Nástup našich vlčat do utkání byl naprosto skvělý. Výšková převaha soupeře nás nijak nezaskočila, každá hráčka na hřišti předváděla zodpovědný výkon a snažila se domácím hráčkám znepříjemňovat jejich hru. Těsná obrana a vzájemná souhra našich hráček, tlak na soupeřky s míčem, důrazný obranný doskok a okamžitý protiútok – to vše byl důsledek velmi vyrovnaného výsledku v poločase (18:20). Druhý poločas však již byl, bohužel, úplně opačného rázu a jakoby nastoupilo zcela jiné družstvo na hřiště. Nepodařilo se udržet kvalitní a soustředěný výkon z prvního poločasu a od prvních vteřin druhé půle nám chybělo nasazení i bojovnost. Založení útoku, kvalitní obrana a v podstatě nulová kombinace našich hráček, se najednou staly neskutečným problémem. Domácí tým si tak velmi snadno vytvořil až 15ti bodový náskok, který si zkušeně pohlídal až do konce zápasu. Bohužel jsme tento zápas odevzdaly až příliš lehce, a to je obrovská škoda a velké ponaučení do dalších zápasů. S kvalitním soupeřem se však nemáme za co stydět.

BK Vlčata Žďár – TJ SPARTAK Uherský Brod    62 : 45 (18:10; 38:25; 52:35)
Body: Jozífková 14, Šoustarová 12, Jurašek 10, Jarošová 8, Benešová, Plevová po 6, Špačková 4, Horká 2, Malíková, Němcová, Zedníčková, Sáblíková, Fňukalová

Druhé utkání začala naše děvčata dobře. Od prvního vhozeného míče se soustředila na svoji hru s kvalitní obranou a soupeřkám tak v podstatě nedovolila snadný průnik do vymezeného území, ze kterého by mohla ohrožovat náš koš. Ze získaných míčů vlčata snadno skórovala a postupně tak navyšovala své vedení, které si držela po celý průběh zápasu. Přestože děvčata ke konci utkání polevila v obraně a nechala tak větší prostor soupeřkám ke skórování, utkání zaslouženě vyhrála. Je nutné však připomenout fakt, že i když se během zápasu vyhrává, je nutné bojovat a makat na palubovce po CELÝ zápas, od začátku až do konce! Přesto bych však naše hráčky ráda pochválila.

Trenérky: A. Jurašek, H. Jozífková

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.