Minižáci začali úspěšně v prvních kvalifikačních utkáních

V sobotu 18. února vyrazili kluci U13 do Brna na Žabovřesky poprat se o postup na národní finále. Našim soupeřem byli Tygři Brno a Skokani Brno. V obou zápasech jsem do toho šli na plno a s chutí rvát se o každý balon!

Tygři Brno : VLCI Žďár  44:73 (5:20, 18:37, 33:56)
,,Chtěl bych kluky moc pochválit za povedené nástup do turnaje. Do prvního zápasu jsme vlítli jakoby nic a srazu jsme měli čtrnácti bodový náskok, což si myslím že soupeře zaskočilo. Ve zbytku zápasu se nám dařilo náskok postupně navyšovat až ke konečnému výsledku 44:73.“ Vzpomíná asistent trenéra Jakub Lacina.
Žďáru se ze začátku proti soupeři, se kterým se již setkal v základní skupině, velmi dařilo a bojoval až do konce zápasu. Místy nás opět trápilo naše neproměňování jasných šancí, ale dokázali jsme to nahradit v rychlém přechodu do protiútoku, se kterým si náš soupeř nevěděl rady.

BK Skokani A – VLCI Žďár  41:61 (12:23, 20:35, 25:50)
Po prvním zápase byla na hráčích vidět značná únava, ale nedali ji na sobě moc znát a šli do zápasu jako jasný favorit. I když jsme měli začátek pozvolnější, tak se nám pak podařilo skóre 8:4 obrátit v náš prospěch a nedovolit soupeři skórovat celé tři minuty, kdy si kluci opravdu hrábli až na dno a dvakrát ubránili celý útok soupeře. Ve zbytku zápasu jsme opět uhlídali náš náskok až do konečného výsledku 41:61.

Na další utkání zamíří kluci do Blanska, kde svedou dvě utkání ze základní skupiny proti soupeřům TJ Třebíč a BBK Blansko.

Autor: Jan Topinka

Editor: Tomáš Vejlupek