Minižáci U13 uhájili domácí palubovku

První turnaj v novém roce mají za sebou nejstarší minižáci. Oproti původnímu rozlosování se na domácí palubovce utkali ve dvojutkání s brněnskými Skokany a po dvou vyrovnaných a zajímavých utkáních slaví 2 vítězství. Obzvláště v druhém utkání pak muselo opravdu zabrat aby si mohli vítězně zakřičet.   

V prvním utkání šli mladí vlci rychle do vedení a v obou prvních čtvrtinách soupeře přehrávali. V té první především díky neutuchající energii Jirka Weidemanna a v druhé pak z velké částí zásluhou Kuboví hry v obraně. Ostatní kluci pak zvládli svoje role a bylo z toho přesvědčivé poločasové vedení. Druhý poločas byl sice vyrovnanější, ale některé chyby v obraně, nebo slabší momenty v útoku jsme dokázali přečkat díky vedení z prvního poločasu. Když už se soupeř nadechoval k nějakému náporu dokázali kluci zareagovat a ubránit resp. vstřelit koš. Že si k úspěchu na útočné polovině pomohli i aktivním doskakováním byl tak trochu bonus, který udělal radost. 

Vlčata Žďár   vs.   Skokani Brno A     59  :   48    (19:10, 33:12, 49:37)

Do druhého utkání jsme nastoupili v pozměněných sestavách jednotlivých pětek a na hřišti to bylo hned vidět. Někteří kluci ožili, někteří se naopak trochu vytratili. Ve výsledku jsem ale nehráli s takovým přehledem a hlavně výrazně hůř jsme bránili. Skokani tak vedli velkou část prvního poločasu a i v úvodu toho druhého. Kluci opakovali stejné chyby a sami věděli, že dokáží hrát lépe. Nakonec zabrali ve správný čas, ve chvíli kdy prohrávali už o 16 bodů. Už v průběhu 3. čtvrtiny vyrovnali hru, vtáhli do utkání lavičku a diváky a začali stahovat vedení Skokanů. O celkový obrat se pak postarala druhá pětka vedené Jirkou a tentokrát také Matyášem s podporou Štěpána, Šimona a Olivera, kteří spolu našli společnou řeč na obou polovinách hřiště a poslední čtvrtinu ovládli 24:8. 

Vlčata Žďár   vs.   Skokani Brno A   61  :   54    (10:18, 24:32, 37:46)

Ze sobotních výkonů proti Skokanům můžou mít kluci dobrý pocit, přestože ne vše se podařilo. Nakonec si dokázali navzájem pomoc a každý z nich přispěl ke společnému vítězství. Příští turnaj už bude kvalifikační a soupeři, kteří nás čekají budou něco umět. Po sobotě víme, že dokážeme i proti dobrým týmům hrát a uspět a jako tým se o to určitě budeme snažit.