minižáci U13 - O pohár Dukly

Poslední přípravné utkání přes vstupem do soutěží OP mají za sebou minižáci U13. Na slušně obsazeném turnaji O pohár Dukly Olomouc obsadili celkové druhé místo, když po povedených výkonech v průběhu turnaje nezvládli utkání s domácí Olomoucí. 

Předsezónní turnaje jsou příležitostí prověřit aktuální formu a současně stmelit partu. Obojí se nám podařilo v průběhu tří dnů  16.-18.9. v Olomouci. Po velmi zábavné cestě vlakem, autobusem i tramvajkou (chybělo už jen metro), jsem se v pátečním prvním utkání střetli s BK Pardubice. 

Kluci přistoupili velmi zodpovědně už k rozcvičení před utkáním a do utkání vstoupili patřičně nažhavení. Chvíli jim ovšem trvalo než chytli ten správný rytmus a tempo. Od druhé čtvrtiny, ale začali kluci pardubické soupeře přehrávat a několik úseků s dobrou obranou znamenalo až desetibodové poločasové vedení. V druhém poločase drželi kluci tempo i soustředění v obraně a po dobrém výkonu přehráli (pro někoho možná překvapivě) Pardubice o 20 bodů. Pěkné...

Vlčata Žďár vs. BK Pardubice    53 : 32 
(hráčem utkání byl vyhlášen Martin Růžička

Sobotní program nám přinesl dvě odpolední utkání. V tom prvním, proti Žiaru nad Hronom, kluci dominovali v prvním poločase. Byli rychlejší, dravější a v obraně dokázali podobně jako v pátek hrát nátlakově, ale přitom dosti trpělivě (nebo chytře, chcete-li) aby se nenechali od soupeřů jednoduše přehrávat. Když už k tomu došlo, dokázali si velmi kolektivně vypomoct a nebezpečí zastavit. Na hřiště tak přenesli to, co poslední dobou nacvičují v tréniku. Super. Druhý poločas už tak skvělý nebyl. Žiar se v obraně stáhnul do vymezeného území a klukům chyběla jak trpělivost tak chytrost k tomu, aby se jejich obranou probili. Střelba z dálky nebyla tím správným receptem. Přesto jsme po úporném druhém poločase slavili druhé vítězství. 

Žiar nad Hronom vs. Vlčata Žďár   39 : 30
(hráčem utkání byl vyhlášen Zdeněk Ganzwohl)

Druhé sobotní utkání proti Kolínu přineslo trošku jiný basketbal. Kolín měl ve svém týmu několik šikovných a dravých hráčů. Kluci se ne vždy dokázali v obraně soustředit tak, aby je zastavili a hra tak byla většinu času dosti vyrovnaná. Snad i díky tomu, že kluci udělali v obraně méně chyb než soupeř, byli jsme stále o několik bodů ve vedení. Herně vcelku vyrovnaný průběh utkání naštěstí pro nás nepřinesl dramatickou koncovku. Přeci jen byl náš tým vyrovnanější, v důležitých momentech utkání jsme si dokázali pomoct o trochu víc než soupeř a v útoku byli kluci o poznání přesnější než soupeř z Kolína. Nakone z toho bylo zaslouženě vybojované týmové vítěztví.

Vlčata Žďár  vs.  BC Kolín 53 : 42
(hráčem utkání byl vyhlášen Šimon Socha)

Poslední utkání turnaje v neděli před polednem mělo být opravdovým finále. Dva doposud neporažené týmy se utkali o celkové vítězství. Bohužel, jen jeden z týmu si za tímto vítěztvím šel hned od prvních minut. Vlčata ze Žďáru to tentokrát nebyla. Olomouc má v tomto ročníku silný tým, ovšem ne tak, že by kluci museli být na hřišti za "otloukánky", kteří o vítězství ani nezabojují. Od prvních minut působili kluci na hřišti nečekaně ustrašeně a odevzdaně. Největší rozdíl byl v soubojích o volné a odražené míče. Kluci z Olomouce měli v některých útocích i 5 nebo 6 doskoků a tím pádem příležitostí k zakončení. I díky tomu nás přehrávali a jejich vedení se navyšovalo. Kluci začali hrát, až když jsem prohrávali skoro o 20 bodů a náš výkon byl opravdu triskní. Ne že by se potom vývoj utkání dramaticky změnil, ale aspoň jsme (si) ukázali, že to není jen o síle soupeře ale především o našem přístupu. Závěr prvního a většina druhého poločasu už byly herně vcelku vyrovnané. Kluci z Olomouce v té době ovšem hráli v pohodě a nějaké drama vůbed nepřipustili. Když už nic, ukázalo nám poslední utkání, že jsme schopni hrát i se silnými soupeři, ovšem..... musíme si trochu věřit a hodně bojovat, běhat a bránit.

BCM Olomouc vs. Vlčata Žďár   66 : 30
(hráčem utkání byl vyhlášen Otta Polívka)

Olomoucký turnaj byl dobrou prověrkou před startem do soutěžní sezóny. Snad klukům i zkušenosti z tohoto turnaje pomohou k dalšímu zlepšení a budou pro ně motivací k poctivému tréninku.