Minižáci U13 doma vybojovali dvě výhry

V dalším kole oblastního přeboru se představili starší minižáci U13 před domácím publikem ve dvojutkání proti SK Renocar Podolí. Podolští, kteří již při rozcvičování vzbuzovali velký respekt, si z prvního kola přivezli dvě drtivé výhry z Velkého Meziříčí a bylo jasné, že vlčata nečeká nic snadného.

To se také projevilo hned v úvodní časti prvního utkání, po které musela vlčata dotahovat dvoubodovou ztrátu. V průběhu druhé hry se podařilo vlčatům srovnat skóre a před koncem poločasu šli dokonce do mírného vedení. Hned po změně stran přidala vlčata v důrazu zejména na obranné polovině, donutila podolské k několika ztrátám a po sérii rychlých protiútoků si vypracovala rozhodující 11 bodový náskok. Ten se vlčatům dařilo udržovat i ve zbývajícím průběhu a po závěrečném klaksonu se tak mohla radovat z vybojované výhry.

V druhém utkání se na obou stranách projevila únava z náročného úvodního duelu, přesto obě družstva pokračovala v aktivní hře a předváděla bojovný a rychlý minibasketbal. Od úvodních minut si vlčata vypracovala slibný náskok, který se jim do poločasové přestávky podařilo natáhnout až na 16 bodů. Opět se vlčatům bojovností a důrazem v obraně dařilo sbírat volné či odražené míče a stálou snahou rychle se dostávat za obranu soupeře dokázala proměňovat jednoduché střely. Rozdíl ve skóre tak neustále mírně navyšovala až do závěrečných minut a i po druhém vzájemném střetnutí se radovala z cenné výhry.

Do hry se na obou stranách dostali všichni hráči(někteří poprvé) a značnou měrou se podíleli na velmi vyrovnaném a dramatickém minibasketbalu se šťastnějším koncem pro vlčata. Obě družstva musíme za velké nasazení, příkladnou bojovnost, nebojácnost, snahu prosadit se a nic nevzdat moc pochválit. Podolským, kteří mají na soupisce spousty velmi šikovných hráčů moc děkujeme a těšíme se na další vzájemná střetnutí.

BK Vlčata Žďár  -  SK Renocar Podolí    60:48   (13:15,30:27,50:39)
Body: Haller 16, Rosecký 15, Vilda 6, Blažíček 5, Filipenský, Socha, Krejčí po 4, Osmík, Cik, Pešák po 2, Růžička, Pavlík, Šrámek, Skala. Fauly: 16:13. Trestné hody: 18/10-13/6. Trojky: 0:0.

SK Renocar Podolí  -  BK Vlčata Žďár    40:65   (10:21,21:37,28:49)
Body: Vilda 14, Haller, Krejčí po 9, Blažíček 8, Růžička, Cik, Rosecký po 6, Socha 4, Skala 2, Osmík 1, Pavlík, Pešák, Šrámek, Filipenský. Fauly: 11:9. Trestné hody: 10/3-14/3. Trojky: 0:0.