minižáci U12 - Start na výbornou

Svůj první turnaj v rozbíhající se sezóně sehráli v sobotu mladší minižáci U12 v Babicích nad Svitavou. V tělocvičně místního Sokola sehráli kluci dvě úspěšná utkání a výborně se vyrovnali i s malou plochou a hrou plnou kontaktu.

Do prvním utkání proti Renocaru Podolí kluci vlétli po krátkém rozcvičení s obrovskou energií. Hned od úvodu se hrálo podle našich not a vezmeme-li v potaz, že se jednalo o první utkání v nové sezóně vypadala naše hra velmi dobře. Soustředěná obrana po celém hřišti a rychlý přechod do protiútoku jsou základní kameny naší hry a byli to i hlavní důvody našeho vedení a konečné výhry. Jedna z mále věcí, kterou bylo klukům potřeba opakovaně připomenout byla obrana hráče bez míče a pozornost při této činnosti. V průběhu utkání se kluci i v tomto zlepšili.

Renocar Podolí vs. Vlčata Žďár
22  :   79  (3:24, 10:40, 18:62)

I v druhém utkání proti domácím Babicím jsme byli favority. Tuto roli jsme dokázali naplňovat od úvodních minut utkání a to i přes naprosto nevídané množství neproměněných střel. Nejen trenér a rodiče na ochozu, ale i kluci samotní kroutili opakovaně hlavou nad naší nepřesnou muškou. Při time outech a mezi čtvrtinami tak několikrát zaznělo připomenutí směrem k dalšímu trénování a nutnosti i v tréninku zakončovat v rychlosti. Věřím, že právě toto bude jeden z poznatků, který si kluci z víkendových utkání odnesou.

Vlčata Žďár    vs.   Sokol Babice nad Svitavou
75   :   18   (9:2, 34:10, 51:12)

V průběhu obou utkání se na hřišti rovnoměrně střídali všichni hráči. A stejně tak všichni střídali lepší a slabší chvilky. Každý z nich si tak vyzkoušel a zjistil v čem se může dále v tréninku zlepšovat, aby byl v dalším utkání zase o něco platnější pro tým vlčat. Zakončení v rychlosti a pod tlakem obránce je v tomto směru společné pro všechna kluky bez výjimky.  

Další turnaj OP sehrají kluci z U12 až za měsíc na domácí palubovce. Do té doby je ovšem čeká nadregionální turnaj ČBF a některé také konferenční finále Jr. NBA za ZŠ Švermova.