Minižáci U12 proti přeborníkům krajů

Druhý nadregionální turnaj ČBF pro mladší minižáky jsme tentokrát hostili v naší klubové hale ve Žďáře. Vlčata se utkala s týmem Olomouce a Písku. Oba týmy patří ke špičce svých krajů a tak nás čekali kvalitní a vyrovnaná utkání. 

V prvním utkání proti Olomouci začali kluci trochu vlažně. Na soupeře většinou vletíme od úvodních minut, tentokrát asi v očekávání vyrovnaného souboje, byli kluci opatrnější a bohužel a paradoxně i trochu nesoustředění. V průběhu první čtvrtina a vlastně i celého poločasu byla hra vyrovananá a stejně tak i skóre. Kluci měli spoustu příležitostí v zakončení na odskočení do většího vedení, ale v zakončení mnohokrát nebyli přesní. 

Do druhého poločasu se kluci trošku více nabudili, rozběhli se do protiútoku a naše hra vypadal o trošku lépe. Jen v zakončení to pořád nebylo ono. Až ve čtvrté čtvrtce, jsem dokázali proměnit několik protiútoků a soupeři bodově odskočit. Naše vítězství bylo tentokrát spíš uplácané, ale možná o to cenější. Pravda, je to také o tom co nám dovolí soupeř a kluci z Olomouce ukázali, že taky něco umí.  

Vlčata Žďár   vs.    SK UP BCM Olomouc
60   :    54    (18:16, 35:35, 44:40)

Do druhého utkání proti Písku jsme chtěli zlepšit především celkové soustředění a i díky tomuto být přesnější a úspěšnější v zakončení. Sice ne hned o začátku, ale už v průběhu první čtvrtiny začali kluci být aktivnější a důraznější  a postupně začali kluky z Písku přehrávat. Pár košů z protiútoku kluky nakoplo a oni chvílemi předváděli hru, které jsou schopni - rychlou, aktivní a soustředěnou. Druhá čtvrtina byla v tomto směru asi nejlepší čtvrtinou celého turnaje, když jsem k rychlé hře do protiútoku přidali i pozornější obranu. Získali jsme tak postupně výraznější náskok a vypadalo to, že se kluci konečně dostali do tempa a pohody. V druhé půli jsme vedení z prvního poločasu spíš udržovali. Naší hře chyběla jiskra a myšlenka stějně jako hodně soustředění a bojovnosti. 

Vlčata Žďár   vs.   Sokol Písek Sršni
93  :   60   (28:17, 50:27, 70:44)

Přestože kluci umí víc a dokáží hrát lépe, nějak se jim to v nedělním turnaji nedařilo předvádět v delších úsecích hry. Snad se bude naše týmová souhra stejně jako soustředění každého hráče v dalších utkáních zlepšovat. Je před námi ještě spoustu utkání ve kterých se kluci budou moci předvést.