Minižáci U12 opět ve vybrané společnosti

Nejen na Tábor s Vlky, ale především do Tábora na Mistrovství ČR vyrazí letos kluci z týmu U12. V druhém kvalifikačním turnaji, který proběhl v sobotu ve Vyškově si svoji účast zajistili dvěma přesvědčivými výhrami, týmovou hrou a výkonem a to i bez několika chybějících spoluhráčů. Kvalifikačními turnaji prošli kluci bez porážky s průměrným skóre + 35 bodů a zaslouženě tak budou reprezentovat Jižní Moravu a Vysočinu na MČR.

Ve Vyškově nastoupili kluci k prvnímu utkání dne proti domácímu týmu. S ohledem na důležitost utkání začali kluci velmi soustředěně a možná i s trochu větším respektem než bylo třeba. Ve vyrovnané bitvě byli kluci důslednější v obraně a i přes některé nepřesnosti v útoku získávali krok za krokem převahu nad domácími. Už v poločase bylo naše vedení téměř 20 bodů, ale domácí se rozhodně nemínili vzdát.

V druhém poločase na kluky trochu dolehla tíha okamžiku a chvíli se herně trápili, ale právě tady se ukázala naše týmová síla. Když se nadaří jednomu dokáže zaskočit někdo jiný. Společně tak kluci překonali slabší chvilku, kdy nás domácí dostali pod tlak a v závěrečné čtvrtině už si pohlídali přesvědčivé vítězství.

Vlčata Žďár vs. BK Vyškov
83  :   57   (18:12, 46:25, 65:46)

Po utkání s Vyškovem byli karty rozdány vcelku jednoznačně. Vítěz jeden na MČR poražený pak na Festival. Přestože se hrálo o hodně, kluci vstoupili do utkání velmi vlažně, ospale a první čtvrtina byla hodně špatná. Brněnští Tygři, i oslabení o nejlepšího hráče hodně kousali a Vlčata se vcelku nechala ….. Probrali jsme se až po důrazné promluvě v průěhu time outu. Do konce čtvrtiny nás aktivní hrou v protiútok a s míčem potáhl Sedmo. Od druhé čtvrtiny jsem pak Tygry přehrávali. Utkání tak postupně doplynulo ke svému konci a kluci mohli v posledních minutách společně oslavovat postup na MČR.

Tygři Brno vs. Vlčata Žďár   
41  :   73  (9:22, 19:41, 26:59)   

Po roce budou mít kluci opět možnost utkat se se nejlepšími týmy a hráči ve své věkové kategorii. Uvidíme jestli se i v našem týmu objeví někdo, kdo si o místo mezi nejlepšími individualitami řekne. Především je to ale po roce opět velká výzva pro Tým, na kterou se všichni těšíme. A to včetně našeho stále početnějšího fanklubu rodičů, sourozenců atd., kterým v tuto chvíli patří velké díky za pravidelnou podporu........ a proto - 3.-5. května 2024 - hurá do Tábora!!!